Безцінні твори Пінзеля після паризького Лувру хочуть "загнати" між генделики і кабаки на околиці Тернополя
Всі ми пам’ятаємо непросту і навіть скандальну ситуацію навколо поїздки унікальних творів Іоана Георга Пінзеля у Париж для експонування у Луврі. Багато-хто тоді переживав, чи залишаться безцінні твори неушкодженими і чи повернуться вони додому. Все ж голос громади був почутий. Після гучної поїздки у Францію, скульптури Пінзеля повернулися на Тернопілля.
Нагадаємо, що раніше відомий на Тернопіллі меценат Тарас Демкура заявив, що готовий взяти на себе всі витрати щодо облаштування кімнати Пінзеля в обласному краєзнавчому музеї. Тим більше, що музей через місяць святкує 100-річний ювілей, і це мав бути дуже непоганий подарунок закладу. Пан Тарас про це заявив публічно під час нагородження його премією Володимира Лучаківського.
Зі згаданого приводу бізнесмен встиг зустрітися з директором краєзнавчого музею, в якому обрали приміщення для експозиції площею півсотні квадратних метрів. Для закупівлі будматеріалів і найголовніше – броньованого скла для безпечного зберігання скульптур, - бізнесмен витратив майже 50 тисяч гривень. Вчора замовлення прибуло у Тернопіль. Та з подачі заступника Хоптяна директор музею ремонтні роботи не розпочав. На вже згаданій вчорашній нараді гуманітарний заступник губернатора повідомив, що, можливо, ремонт замість Демкури зробить Василь Чубак. Чому заступник голови ОДА Петро Гоч надає такі особисті преференціі?
Варто нагадати, що скульптури Іоана Пінзеля - це насамперед сакральні, або церковні пам’ятки. До них люди моляться. Навіть у Луврі для їх експозиції обрали каплицю Сент-Шапель. Тепер з якихось причин духовні цінності хочуть запхати в «Подоляни». На жаль, вочевидь, безцінні мистецькі твори прагнуть перетворити у банальний засіб для приваблювання покупців у заклад Василя Чубака.