\n\n\n\n\n\n\n\n

Чому в Тернополі великі затори

Потрапити у довжелезний затор сьогодні у Тернополі не є проблемою. Якщо раніше автомобільні «пробки» були нормою тільки для великих міст, то тепер це явище знайоме багатьом населеним пунктам. Наше місто теж потерпає від заторів. Особливо це відчутно у так звані години-пік.

– Є таке розуміння, як година-пік у вранішній час та у вечірній час. Це коли люди добираються до місця роботи, а також з місця роботи до місця свого проживання. На дорогах створюються пробки у зв’язку з тим, що велика інтенсивність транспорту. Саме на світлофорах утворюються великі колони транспорту, – пояснює інспектор сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області Василь Барановський.

Але не тільки через велику кількість транспорту усе частіше на міських дорогах можна побачити автомобільні затори. Одна із причин – неякісне дорожнє покриття.

– Дорожнє покриття, ви самі бачите, що наша Тернопільська область займає, напевно, що перше місце в Україні по неналежному стану доріг.  Водії змушені маневрувати, чим створюють аварійну ситуацію, як для свого автомобіля, так і для автомобіля зустрічного руху, не дотримуються правил дорожнього руху, – вважає голова громадської організації «Дорожній контроль» Віталій Крутиголова.

На його думку, у даній ситуації допомагати водіям мала б, в першу чергу, Державтоінспекція.

Державтоінспектори мали би реагувати на неналежний стан покриття, писати певні приписи для усунення тих аварійно-небезпечних ділянок. Служби автомобільних доріг, нібито, щось роблять, ремонтують ті дороги: засипають шуфлями і притоптують ногами. Інспектори вони би мали стояти на тих ділянках дороги, де є аварійно-небезпечні місця, і там регулювати, –  додає Віталій Крутиголова.

Вирішити проблему заторів у Тернополі частково могли би зміна руху і модернізація транспортних розв’язок. Так, до прикладу, у місті наприкінці минулого року хотіли розширити дорогу біля так званого «шостого» магазину. Однак через несприятливі погодні умови реконструкцію відклали на невизначений термін.