\n\n\n\n\n\n\n\n

Чортків, Бережани і Кременець стануть містами обласного значення

15 листопада у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови про надання місту Чорткову Тернопільської області статусу міста обласного значення. Найближчим часом подадуть подібні документи і стосовно Бережан та Кременця. Про це на черговому засіданні тернопільського прес-клубу повідомив співавтор проекту постанови Руслан Кулик. Проте, коли і якого скликання Верховна Рада розглядатиме ці питання, наразі ще невідомо.

Торік у грудні при обласній раді було створено робочу групу, яка мала напрацювати пропозиції стосовно удосконалення адміністративно-територіального устрою Тернопільської області. До цієї групи увійшли науковці та представники галузевих управлінь. І власне саме Чортків, Кременець і Бережани науковці назвали так званими полюсами або базовими центрами економічного зростання. Тому, як робоча група, так згодом і депутати облради, підтримали бажання цих райцентрів одержати статус міст обласного значення.

– Це центри, навколо яких можлива активізація економічної діяльності, яка, у свою чергу, призводить до розвитку соціально-економічної складової. До них можна прив’язувати і розвиток або мережу освітніх закладів, розвиток мережі охорони здоров’я, і також закладів культурного спрямування. Фактично, статус міста обласного значення дозволяє перейти цим містам в діалозі, особливо з центральною владою, на рівень, як мінімум, вище. Це дає можливість і залучити певний бюджетний ресурс безпосередньо на ці міста, – запевняє голова робочої групи, депутат облради Леонід Бицюра.

Окрім бюджетних грошей, статус міста обласного значення дозволить залучити і певні інвестиції.

– Тому що немає так званих посередників. Посередників, я маю на увазі, в обличчях бюрократів. Тому що набагато легше ті моменти вирішувати на рівні Кабміну, на рівні Києва, в обхід районним адміністраціям, в обхід районним радам, в обхід обласній адміністрації чи обласній раді. Тобто, є такі певні моменти, які можна якось нівелювати. Якщо ми говоримо про європейський вибір, то ми говоримо про спрощення бюрократичної складової, якраз співвідношення місцевого самоврядування з вищими ланками нашого державного управління, – пояснюють учасники прес-конференції.

До речі, Тернопільщина єдина область в Україні, де, окрім Тернополя, більше немає міст обласного значення.