\n\n\n\n\n\n\n\n

Чи посилали тернопільських студентів у трудове рабство - наразі вивчає прокуратура

Кримінальна справа щодо звинувачень працівників навчального закладу в продажу студентів у трудове рабство навіть не дійшла до суду, заявила в п’ятницю під час сесії міськради ректор Галицького інституту Марія Баб’юк.

.

- Є розпорядження міського голови про зміцнення фінансової дисципліни, у рамках якого вимагають компенсувати фінансові збитки, які виявили у Галицькому інституті за результатами перевірок, - говорив депутат міської ради від фракції “Фронт змін” Петро Гринчишин.

Він поцікавився про те, яка сума цих збитків і чи відшкодовані вони.

- Галицький інститут пережив 27 перевірок, були у нас з автоматами, були з масками. Тепер ми, певно, можемо подавати в суд за моральну шкоду, бо нам навіть приписували трудове рабство, а в результаті ця справа навіть не дійшло до суду, - заявила у відповідь депутат міськради, ректор Галицького інституту Марія Баб’юк. - Лише під час 27-ї перевірки нам виявили порушення - а як це ми - інститут, а випускаємо тільки бакалаврів? Ось, власне, і все.

Нагадаємо, влітку минулого року в Тернополі за фактом торгівлі людьми порушили кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.149 “Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини” Кримінального кодексу України. Мова тоді йшла про те, що 46 студентів одного з вузів міста начебто під приводом проходження практики примушували працювати за кордоном.

Кореспондент “20 хвилин” звернувся за коментарем щодо справи про звинувачення у відправленні студентів у рабство в обласну міліцію. Там відповіли, що справу скерували на вивчення у прокуратуру. Як повідомили у прес-службі обласної прокуратури, справа справді є в них — для з’ясування повноти та об’єктивності розслідування.

Василь Солтис, "20 хвилин"