Дитячу бібліотеку перетворять на літмузей та літературне кафе
Ідея створення клубу шанувальників літератури бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля» та осередку зустрічей галицької інтелігенції належить начальнику управління культури і мистецтв Олександру Смику.
Цей задум місцеві письменники виношували багато років. Майбутні експозиції розповідатимуть про життя, діяльність і здобутки тернопільських письменників.
– Письменників – вихідців із Тернопілля, письменників, які тут мешкали, заїжджали сюди і створювали ту незабутню ауру письменницьких творів, на яких виховувалось не одне покоління. Музей передбачає цікаву форму для нашої області – це бібліотека-музей. Такого у нас ще не було. Це, перш за все, комплекс в існуючій бібліотеці, який би передбачав у собі зал, де буде літературна сцена і сцена для моновистав, сама музейна експозиція і згодом у підвалах літературне кафе, – розповів Олександр Смик.
Розташується музей-бібліотека у дитячій книгозбірні на вулиці Франка. На думку Олександра Смика, це приміщення є достатньо цікавим у історичному і архітектурному плані, і є окрасою, як міста загалом, так і вулиці, зокрема.
Створення такого закладу на базі цієї бібліотеки директор Центральної бібліотеки бібліотечної системи міста Ніна Денисюк вважає, вдалою ідеєю. Оскільки таким чином вдасться, зокрема, і зберегти дане приміщення від посягань.
– Кожен тернополянин бачив і знає це приміщення – воно унікальне, розташування дуже затишне, його люблять і діти, і дорослі. За останніх 20 років змінювалась влада, але проблема одна і та сама залишалась. У нас весь час це приміщення під різними приводами намагались забрати. Там планували і відділи міської ради, і якісь готелі, і якісь посольства, чого там тільки не було. Нам доводилось весь час відбиватися. А зараз прийшов новий керівник управління культури, який не тільки не хоче його забрати, а навпаки хоче зробити тут щось оригінальне, – зауважила Ніна Денисюк.