\n\n\n\n\n\n\n\n

Кайда схильний до авантюр, у Надала – завищена самооцінка, а Гоч вимагає до себе поваги

Кожен далекий від ідеального почерк називають лікарським. Насправді почерк може показати значно більше, аніж професію людини. Він дозволяє визначити інтелектуальні здібності людини, силу волі, самооцінку, емоційність і багато іншого. Цікаво, що може розказати почерк про людей, у руках яких доля нашого краю? Завдяки почерку журналісти газети «Номер один» вирішили з’ясувати, якими рисами наділені перші особи міста та області, чи готові вони до роботи на керівних посадах і наскільки якісно сформовані команди на різних рівнях влади?

.

Аналізувала рукописи посадовців психотерапевт, кандидат психологічних наук, практичний психолог Наталя Гаєвська.

Хто в облраді схильний до авантюр?

Провести аналіз команд різних рівнів влади допомогли записи посадовців, які вони залишали на офіційних документах або ж добровільно надали журналістам «Номер один» для експерименту. Першим психотерапевт проаналізувала команду обласної ради і її очільника Олексія Кайду.

Сам по собі почерк є достатньо гармонійним, зазначила Наталя Гаєвська. Відсутність завитків та перепадів вказує на те, що Олексій Кайда добре володіє собою. У критичних та екстремальних ситуаціях така людина не впадатиме в паніку і зможе вчасно опанувати себе. Розмашистий почерк характерний для тих, хто глибоко переконаних у своїй значимості. На завищені амбіції голови обласної ради вказує велика порівняно з іншими перша заголовна буква. Люди з легким розмашистим почерком, як правило, дуже енергійні. Вони володіють хорошими творчими задатками. Вершини успіху досягають за рахунок своєї енергійності та харизми. Почерк Олексія Кайди говорить про схильність до авантюр, інтриг і навіть афер. «Бачу ціль – не бачу перешкод». Саме такий вислів характеризує людей такого типу. Вони завжди знаходять спосіб отримати бажане, інколи не зважаючи на інтереси інших. Нез’єднані букви у словах говорять про схильність до непослідовних дій. Аналізуючи почерк Олексія Кайди, Наталя Гаєвська зауважила наступне.

– Це почерк людини, яка легко загоряється своїми емоціями та ідеями. Тривалий час вона може перебувати під їхнім впливом, але згодом знайде в собі силу вийти з цього стану. Підпис Олексія Кайди є незрозумілим. Переважно такі підписи ставлять люди, які намагаються приховати факт причетності до якої-небудь справи. Нерозбірливий підпис характерний для людей, які приховують справжню сутність речей. Підсвідомо вони усвідомлюють, що лукавлять чи обманюють. Коли людина ставить нерозбірливий підпис, вона намагається злитися з масою та засекретити себе. Відсутність гострих кутів у літерах говорить про м’якість людини у спілкуванні. Такі люди не стануть стукати кулаком по столі. Вони будуть аргументовано переконувати у своїй правоті, наводити факти та приклади. Їм не характерна агресія та пряме протистояння. Через усвідомлення власної значимості такими людьми важко маніпулювати, однак їхня присутність у владі є небезпечною.

Наступним об’єктом дослідження психотерапевта став перший заступник голови облради Сергій Тарашевський, почерк якого вказує на безпосередність та неконфліктність даної особи. Він притаманний енергійним, відкритим людям, які не звикла стримувати своїх емоцій, однак виражають їх у міру і не кидаються в крайнощі. Вони володіють великою харизмою і, як правило, роблять стрімку кар’єру. «Повільно, але впевнено». Так можна охарактеризувати рух цього типу людей до своєї мети. Вони поступово, крок за кроком завойовують територію.

– Власники цього почерку притягують своєю дитячою безпосередністю, – коментує записи Сергія Тарашевського Наталя Гаєвська. – Це улюбленці долі, люди настрою. Вони позбавлені критичності, привабливі у спілкуванні, усе сприймають на віру. Для них життя – вічне свято. Таких людей легко схилити до певної точки зору. Їм притаманний егоцентризм та егоїзм. Вони отримують задоволення від того, що все обертається навколо них. Однак є один нюанс. Така безпосередність має хороший результат, коли її спрямувати у правильне русло. Небезпека таких людей у тому, що інформація, яка до них потрапляє, надто проймає їх, тому вони обов’язково переконуватимуть інших у її правоті.

Ще один заступник голови обласної ради Олег Боберський є взірцем стриманої, поміркованої та послідовної людини. Притаманний йому почерк характерний для людей, які чітко розраховують кожен свій крок.

– Олег Боберський володіє почерком стратега, аналітика та раціоналізатора. Приказка «Сто разів відмір – один раз відріж» – це 100% попадання при характеристиці людей такого типу, – стверджує Наталя Гаєвська. – Люди з почерком такого типу поважають норми та правила. Вони відчувають межі дозволеного і ніколи не йтимуть проти соціуму. Такі люди не рубають з плеча. Різкі переходи літер говорять про енергійність даної особи. Щоправда, енергія знаходиться глибоко всередині. Такі люди мають відчуття стилю та смаку. Вони звикли спостерігати осторонь та оцінювати ситуацію. Їхні дії завжди логічні та продумані. Такі люди не йтимуть на пролом, а швидше адаптуються до ситуації і шукатимуть спосіб реалізувати себе в ній.

Посадовці ОДА відзначились емоційністю

Далі Наталя Гаєвська перейшла до аналізу перших осіб облдержадміністрації. Психотерапевт зазначила, що заступник голови-керуючий справами ОДА Юрій Желяховський володіє почерком доброзичливої, впевненої у собі та задоволеної від життя людини. Про це говорять чітко та рівно вибудувані букви. Так пише людина, яка знаходиться на своєму місці. Виділений для написання простір використаний гармонійно, без фанатизму. Роз’єднані у словах букви говорять про підвладність людини своїм емоціям. Підпис Юрія Желяховського вказує про відкритість його персони. Округлість літер говорить про те, що власник почерку реалізована, задоволена собою та своєю роботою людина. Чекати несподіванки від неї складно. Він робить усе відкрито та прозоро. Такі люди живуть у реальному часі: тут і зараз. На це вказує однаковий зі всіх сторін відступ. Як правило, люди з таким почерком вміють чути та поважати інших.

Щодо іншого заступника голови ОДА Петра Гоча, то він володіє почерком дуже чуттєвої та інколи навіть меланхолійної людини. Він найбільш емоційний серед усіх почерків. Така людина живе емоціями і серцем. Особливо психотерапевта зацікавив підпис чиновника.

– Ситуація, коли людина пише в якості підпису прізвище, ім’я, по-батькові, зустрічається рідко. Це є свідченням того, що вона вимагає до себе поваги. Як правило, такі люди досягають висот, щоб самоутвердитися. Підпис Петра Гоча говорить про тісний зв'язок з попередніми поколіннями. Літера «Г» у підписі вказує на те, що людина з гордістю носить своє прізвище. Однак у підписі молодого політика є заперечення. Перекреслений посередині підпис означає, що людина володіє рисами, які їй не подобаються. Тип почерку, яким володіє Петро Гоч, характерний для людей, які ставлять перед собою надто високу планку. Коли не досягають її, починають комплексувати, незважаючи на те, що в очах оточуючих вони мають авторитет. Власнику даного почерку притаманне внутрішнє відчуття своєї невідповідності. Можливо, у дитинстві чи молодості були певні планки, до яких людина не дотягувала, але тільки у своєму розумінні. Великі заголовні букви свідчать про великі амбіції людини. Розміщення тексту на аркуші говорить про те, що людина навряд чи виходитиме за рамки дозволеного.

Різкі лінії міського голови вказують на категоричність

Міський голова Сергій Надал володіє дуже різким почерком. Він відзначається чіткістю ліній та великою кількістю гострих кутів. Такі почерки характерні для конфліктних людей або для людей, які мають внутрішній невирішений конфлікт.

– Заголовні букви за розміром майже не відрізняються від решти, що вказує на невеликі амбіції людини. Люди з таким почерком відзначаються категоричністю, різкістю і навіть деспотизмом. Лінійки у рукописі Сергія Надала поступово піднімаються вгору, що є ознакою завищеної самооцінки. Вони, наче сплюснуті. Як правило, так пишуть люди, які відчувають певні обмеження та почуваються у тісних рамках, – каже Наталя Гаєвська. – Такі почерки притаманні військовим, які чітко знають, що таке дисципліна. Обведений колом підпис міського голови говорить про те, що людина намагається себе захистити. Вона не може виразити і реалізувати себе у повній мірі. Людина відчуває дискомфорт у своєму оточенні, тому не може бути сама собою. Такі люди не вміють використовувати свій потенціал і згуртувати навколо себе людей. Вони прямолінійні, не звикли прислухатись до думки чи порад оточуючих і не вміють донести своєї точки зору. Людина стримує себе, але при досягненні точки кипіння вибухає. Людям з таким почерком притаманні силові методи вирішення питань. З почерку Сергія Надала розібрати що-небудь дуже важко. Так пишуть люди, яким байдуже, розуміють їх чи ні. Великий відсоток невикористаної енергії дає можливість спонукати людину до певних дій. Небезпечно, коли така енергія має негативний відтінок. Якщо людина починає себе розряджати, це може мати погані наслідки.

Оптимальні тандеми в обласній раді

За словами Наталі Гаєвської, найбільш гармонійною є команда обласної ради. Таким людям буде легко знайти спільну мову. Олексій Кайда та Сергій Тарашевський – генератори ідей на цьому рівні влади. Подібне притягує подібне, каже Наталя Гаєвська. Це, так би мовити, живчики облради. Раціоналізм та результативність цих задумів визначає стратег та аналітик Олег Боберський. Це оптимальний варіант команди. Сергій Тарашевський та Олексій Кайда схожі між собою своєю егоцентричністю та схильністю до авантюр. Вони наділені однаковими цінностями. Їм легко працювати разом, тому що вони бачать один в одному підтримку. Для такого тандему обов’язково необхідна людина, яка б з холодним розумом могла гальмувати пориви колег. Саме такою людиною є Олег Боберський. Люди такого типу, як Олексій Кайда та Сергій Тарашевський, зазвичай знають свою слабинку, тому вони часто звертаються за порадою до розсудливих та стратегічних людей, яким у нашому випадку можна вважати Олега Боберського. За словами Наталі Гаєвської, швидше за все, у близькому оточенні (родина, друзі) перших двох осіб є людина раціоналістичного складу. Натомість щодо ефективності співпраці команди ОДА у Наталі Гаєвської є сумніви. Єдине, що може об’єднувати цих людей, це зовнішні обставини. Люди з такими характеристиками, як Петро Гоч та Юрій Желіховський, разом не зживаються. Самі по собі ці люди непогані, однак вони надто різні, щоб реалізовувати разом якість проекти. Співпраця залежатиме від того, наскільки ці чоловіки є зрілими особистостями. Юрій Желіховський – це людина-свято: відкрита, щира та весела. Натомість Петро Гоч схильний до самозаглиблення, тому йому важко розділяти світосприйняття свого колеги. У почерку Петра Гоча багато чуттєвості. Якщо Юрій Желіховський погодиться її прийняти, такий тандем може бути досить продуктивним. Натомість, якщо останній демонструватиме свою домінантність особистісних характеристик, співпраця – приречена.

Зоряна Гарасимів, "Номер один"