\n\n\n\n\n\n\n\n

Хоробрий і відважний: вулицю Ломоносова у Тернополі назвуть на честь князя

До 30 червня у Тернополі триватиме громадське обговорення щодо перейменувань 13-ти вулиць у місті, що мають радянське або російське походження. Однією з вулиць на перейменування є вулиця Ломоносова,  яку пропонують перейменувати на вулицю Князя Святослава.

Чому перейменовують вулицю Ломоносова? 

Ломоносов Михайло Васильович - російський учений-натураліст, геохімік, поет, перший російський академічно освічений вчений, деякий час навчався в Україні у Києво-Могилянській академії. Народився 8 листопада 1711, у с. Денисовка, біля м. Холмогори, Архангелогородська губернія, Московське царство. Помер – 15 квітня 1765 р., Санкт-Петербург, Росія.

Читайте також: Вулицю Толстого пропонують назвати іменем полковника УГА, який похований у Тернополі

На честь кого пропонують перейменувати цю вулицю?

Князя Святослава (Святослав Хоробрий) (близько 931–972) – великий князь київський (964–972 рр.), єдиний син Ігоря та Ольги. Уславився перш за все як відважний воїн і талановитий полководець. Повернув до складу Київської держави племінне княжіння в’ятичів (964 р.), розгромив Хозарський каганат (965–968 рр.), вів війни на Північному Кавказі й переміг племена ясів та касогів. Вів активну політику щодо Візантії. Здійснив два Балканські походи в 968 та 969–971 рр. Сприяв зміцненню центральної влади і її зосередженню в руках великого князя. Здійснив адміністративну реформу, посадивши своїх синів намісниками в Києві (Ярополка), стольному граді деревлян Овручі (Олега) та Новгороді (Володимира). Протягом 964–968 рр. князь Святослав повернув до складу Київської Русі племінне князівство в’ятичів; розгромив Волзьку Булгарію; завдав поразки Хозарському каганату й оволодів його столицею містом Ітіль; поширив свій вплив на Північний Кавказ, підкоривши племена ясів і касогів. У 968 р. здійснив перший Балканський похід до Болгарії. Повернувся додому і звільнив Подніпров’я від печенігів. У березні 972 р, загинув на дніпровських порогах, потрапивши в засідку печенігів.

Читайте також: У Тернополі з’явиться Старий Поділ і Торговиця

Де можна підтримати перейменування або залишити коментар? 

Залишити коментар щодо перейменування вулиці можуть повнолітні громадяни України, зареєстровані на території Тернопільської міської територіальної громади, двома способами:

Читайте також:

Вулицю Пушкіна у Тернополі пропонують перейменувати на вулицю Захисників України

Дві вулиці у Тернополі хочуть перейменувати на честь Дарії Віконської та Омеляна Пріцака: що про них відомо

Карпенка – залишити, Макаренка – змінити, а Майданом Перемоги назвати інше місце: які вулиці перейменують у Тернополі