Кузьма налякав дітей екологічними катаклізмами
Екологічна безпека води на планеті – під загрозою. Глобальне забруднення водойм, висушування річок та нераціональне, неекономне використання рідини населенням планети вже змушує задуматись над тим, на скільки ще часу вистачить чистої води.
Найбільша проблема природних водних ресурсів – людський фактор. Аби привчити економно та розумно використовувати воду, потрібно починати екологічне виховання змалечку. Саме тому для школярів міста водоканалівці вже кілька років поспіль влаштовують різноманітні навчальні заходи.
- Ми мали хорошу традицію, коли в період літніх канікул діти приходили до нас на екскурсію і заслуховували лекції, де піднімалась проблематика води. Також вони мали можливість відвідати об’єкти, де здійснюється чи водопостачання, чи водовідведення каналізаційних стоків, - каже Володимир Кузьма.
У Тернополі 22 березня, у Міжнародний День охорони водних ресурсів, для 6 міських шкіл комунальнки проводили ігрові лекції, де розповідали цікаві факти, пов’язані з водою, та про те, яким чином її можна берегти, - повідомляє ІНТБ.
- Система екологічної освіти включає наше відношення до води. Я подивилась частину лекцій – це дійсно дієво, тому що нашим дітям варто вчити, їм треба знати, що потрібно бережливо ставитись до води, і цінувати те, що ми дійсно маємо, наприклад – артезіанську воду, чого далеко не кожне місто має, - зауважила директор тернопільської ЗОШ №19 Ганна Ярема.
- Ми ведемо переговори щодо проведення таких лекцій і в інших школах протягом іншого часу. Я сподіваюся, що це буде доброю традицією. Навіть є мета зробити певний навчальний курс, який ми зможемо розповсюдити в закладах освіти, - додав Володимир Кузьма.
Самі же школярі зізнаються, що ставляться до води не надто бережно, вони звикли, що ця рідина завжди є. Проте подібні уроки, кажуть учні, безумовно відкривають нові цікаві факти. Тепер, знаючи наскільки вода важлива, ставлення до неї зміниться.
За висновками експертів ООН, понад 20% населення Землі страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. У багатьох країнах це пов'язано з нераціональним її використанням та забрудненням. Із 1993 року офіційно на всій планеті стали відзначати Всесвітній день води. Цього дня організація по захисту довкілля звертається до всіх держав із закликом приділяти більше уваги захисту водним ресурсам і проводити конкретні дії на національному рівні задля його збереження, - передає ІНТБ.