Кузьма визнав, що його фірма винна в отруєнні Серету
«Тернопільводоканал» власними силами намагається усунути проблему, яка спричинила забруднення і масову загибель риби у річці Серет. На сьогоднішній день, як запевняє директор комунального підприємства Володимир Кузьма, шкідливі викиди більше не загрожують водоймі.
Однак незважаючи на це загроза забруднення річки Серет повністю не ліквідована. Оскільки на очисні споруди водоканалу продовжують потрапляти агресивні стоки.
– Має місце продовження періодичних залпових скидів каналізаційних стоків з дуже великою кількістю забруднених речовин. Перше, що нам вдалося з’ясувати внаслідок моніторингу – це те, що стоки з найбільшою забрудненістю поступають на каналізаційно-насосну станцію №7 на вулиці Галицькій. В районі вулиці Текстильної, в районі авторемзаводу спостерігалось перевищення за показником хімічного споживання кисню біля семи тисяч міліграм на літр, – зауважив Володимир Кузьма.
Тому «Тернопільводоканал» продовжує активно шукати ймовірних забруднювачів каналізації.
Як ми повідомляли, Державна екологічна інспекція у Тернопільській області покладає усю провину за забруднення річки Серет саме на комунальне підприємство. Керівництво «Тернопільводоканалу» це не заперечує.
– Що стосується відповідальності, то, звичайно, що, в першу чергу, екологічна інспекція і інші контролюючі органи будуть до відповідальності притягувати комунальне підприємство. Оскільки скид відбувався з наших каналізаційно-очисних споруд. Але, якщо ми знайдемо підприємство-забруднювача, у нас буде право регресу до нього щодо відшкодування тих всіх збитків, які нарахують нам, – пояснив Володимир Кузьма.
До слова, за попередніми підрахунками сума штрафів, які доведеться сплатити «Тернопільводоканалу», складає близько 350 тисяч гривень. Окрім того, комунальне підприємство понесло ще й додаткові затрати. Для стабілізації стану біоставків водоканал був змушенний замовити спеціальний біопрепарат без ГМО, який прискорює біологічну очистку каналізаційних стоків. Його вартість – 37 тисяч гривень.
Читайте на цю тему:
- Екологи: у забрудненні Серету винен Кузьма і водоканал?
- Водоканалівці ось-ось “вичислять” винуватців екологічної катастрофи
- Біля Тернополя – екологічна катастрофа. Відео