Ландяк пояснив, чому не йде в депутати і хто розвалив партію Гриценка
Екс-лідер "Громадянської позиції" Петро Ландяк відреагував на ліквідацію фракції в міській раді.
З фракції вийшов нещодавно призначений директором десятої школи Андрій Газилишин. Не вийшов з фракції, але давно працює із командою Зеленського призначений головою Збаразької РДА Любомир Балук.
Далі – слова Петра Ландяка:
"Вчора на сесії міської ради, внаслідок виходу одного її членів формально припинила свою робота фракція "Громадянська позиція". Формально тому, що реально майже рік партія переживає глибоку кризу внаслідок грубих помилок в роботі з боку її головного організатора Анатолія Гриценка та через продажні дії окремих членів партії в нашій області.
Не можу промовчати - бо надто багато часу і сил я направив на створення партії не лише в межах області, а і загалом в країні.
Не можу мовчати - бо багато було тих хто нам вірив, на нас надіялись і довірили нам своє представництво у владі, в якості депутатів. Тому вважаю за доцільне максимально стисло висловити свої думки нашим симпатикам.
Вважаю ми протягом повних чотирьох років, починаючи з 2015 року, гідно представляли своїх виборців у Тернопільській міській раді. Звичайно я ставив вищі цілі і намагався їх втілити в життя, пропонуючи декілька фундаментальних рішень Тернопільської міської ради. Ці рішення мали б впорядкувати ряд питань, які пов'язані з житлово-комунальною галуззю, з виділенням землі, перешкодити хаотичній забудові міста та шкідливому його ущільненню. Однак про ці ініціативи і навіть прийняті і не виконані рішення ради - не сьогодні.
В політиці конкуренти не сплять, а в українській політиці це робиться, на жаль, доволі легко -бо висока готовність її учасників до продажності. В наших політиків, на жаль, цінностей за душею дуже мало, а ціни, які "гуляють" в пошуку знайти продажного - залежать від значення і ціни питання…
Внаслідок продажності фракція рік назад дала тріщину, потім відбувся невеликий розкол та вчора вона розсипалась.
Цього б не відбулось якби не було проблем в керівництві партії на рівні Києва. Після програшу на парламентських виборах 2019 року я ініціював перезавантаження партії з участю тих структур з якими ми тісно співпрацювали. Тому в кінці минулого року мав особисті зустрічі з Миколою Томенком, Миколою Катеринчуком стосовно об'єднання партій в одну структуру. В мене була ще запланована зустріч з лідером партії "Демократичний альянс" Василем Гацьком, однак я зрозумів, що об'єднання , на жаль, неможливе. І не побачив в цьому вини вищевказаних осіб… Перед зустрічами з зазначеними політиками мав розмову на цю тему з Анатолієм Гриценком, який не повністю, але в певній мірі відсторонився від роботи в партії. В процесі спілкування я не відчув його підтримки моїх ініціатив, а по іншому перезавантажити партію, дати їй новий імпульс і заряд - я не бачив.
Для прикладу, як наслідок, вся Івано-франківська організація партії перейшла до партії Ігоря Смєшка"Сили і честь"…
Якщо б мене не запитували люди чи буду балотуватись на теперішніх виборах - я б не писав цих рядків. Відповідаю: я не буду брати участь у виборах в жовтні цього року. Так склались обставини і їх було декілька, які підвели мене до такого рішення.
При цьому я не збираюсь відходити від суспільного життя, від громадської активності.
В кожній справі потрібна пауза. Яка вона буде в мене - життя покаже. Є над чим подумати, що переосмислити.
Перспективи , які проглядаються на місцевому політичному небосхилі мене не втішають, але вихід завжди є.
Життя змінится за однієї умови - якщо зміниться наша суспільна пасивність на громадську активність. Владу заставити працювати на загальне добро можуть лише люди, через свою активність і масовість.
В черговий раз напишу - 70-80 % німців є членами громадських організацій! А у нас??? Тому на цьому етапі хочу діяти, як громадський діяч, прагну щось змінити і можливо мені вдасться показати приклад іншим…"