\n\n\n\n\n\n\n\n

На час відсутності води виграють ті, у кого немає лічильників?

.

Нагадаємо, завтра і післязавтра у Тернополі не буде води. За цей час місцевий водоканал обіцяє промити водопровідну мережу, щоб покращити якість води. У четвер, обіцяють у комунальному підприємстві, споживачі отримають чисту воду з нормальним напором.

.

Однак, як показує практика, щоб з крану почала текти водичка без іржі та мутного кольору, доводиться деякий час її спускати. Але це, так би мовити, вже проблеми і гроші споживачів. За таку «процедуру» «Тернопільводоканал» жодних компенсацій не передбачив.

– Що стосується тих абонентів, які не мають квартирних лічильників, то їм в принципі за цих два дні, коли буде проводитися зупинка насосних станцій і промивка мереж, нарахування проводитися не буде. Що вже є певним чином компенсацією за воду, яка постачається у цей період. Що стосується людей, які мають квартирні лічильники – то, насправді, зробити це технічно дуже важко. Але є простий спосіб, як уникнути вищезазначеної ситуації. Насправді треба зробити запас якісної води в понеділок перед зупинкою і ці два дні просто не користуватися водою з крану. Тоді не буде потреби спускати її тривалий час. Тобто, вода промиється в мережах і вже в четвер вона буде якісна, – пообіцяв директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

Він також зауважив, що якість води спеціалісти комунального підприємства контролюють щоденно на виходах з насосних станцій. Крім того,  в окремих точках розподільчої мережі, згідно із погодженим графіком, також щоденно проводиться аналіз.

– Що стосується у цей період скарг на жовту і з неприємним запахом воду. У зв’язку з тим, що підійшов період промивки мереж, а це період, коли в мережах на внутрішніх стінках труб назбирався критичний рівень осаду, ми сьогодні частіше чуємо скарги мешканців на те, що відкриваючи кран, вони бачать воду  з певним іржавим відтінком. Хоча не можна сказати, що таке є в цілому по місту, але локально такі скарги надходять. Для цього і проводиться промивання мереж, – пояснив Володимир Кузьма.

Додамо, що промивку і хлорування водопровідних мереж проводять двічі на рік – до і після опалювального сезону. Цього року через великодні свята ці роботи довелось відкласти.