На Тернопільщині починається сезон розкрадання надр
У минулому році в Тернопільській області було виявлено понад пів сотні незаконних копанок природних ресурсів. Яких наслідків слід очікувати цього року фахівці прогнозувати не беруться.
Як зазначив провідний геолог Геоінформу України Василь Кітура, у нас це явище сезонного характеру.
– Особливість надрокористування в області така, що у нас здебільшого це сезонне виробництво. Основна маса працює з квітня до листопада. Цілий рік працюють одиниці – 5-6 родовищ. Це видобуток гіпсів, це видобуток вапняків, це доломіти і цегельні заводи, – зауважив фахівець.
Найбільше таких зловживань було зафіксовано у Борщівському, Заліщицькому, Теребовлянському та Тернопільському районах. Додамо, що найбільш привабливою сировиною для надрових крадіїв є піски.
– В області видобуваються і представлені в основному осадові корисні копалини. Але найбільше розробляються пісковики, на жаль, найбільше зловживань там. Безумовно, найкращий матеріал – це є граніти і цегельна сировина. В меншій мірі десь вапняки, – розповівВасиль Кітура.
За словами геолога, боротьба із подібним явищем ведеться щороку. А самовільників карають дуже жорстоко: анулюють ліцензії, виписують штрафи, до речі, не малих розмірів, а також можуть навіть порушити і кримінальну справу.