\n\n\n\n\n\n\n\n

На “вітіну тисячу” чекають 170 тисяч мешканців області

Вкладників колишнього Ощадбанку СРСР реєструють на Тернопіллі. По тисячі гривень їм будуть виплачувати до кінця року.

На виплату компенсації колишнім вкладникам Ощадбанку загалом по Україні передбачили шість мільярдів гривень. У нашій області на виплату орієнтовно очікують 170 тисяч осіб. Про це розповіли під час прес-конференції в обладмінастрації 18 квітня, повідомляє "20 хвилин".

- Йдеться про виплату тим вкладникам, які зареєструвались у “Реєстрі вкладників заощаджень громадян“ станом на 1 січня 2012 року, - розповідає керівник філії Ощадбанку у Тернопільській області Ярослав Соляр. - Для зменшення навантаження і розумного розподілу людських потоків, актуалізацію проводитимуть за віковими категоріями.

Так, насамперед обслуговуватимуть людей, яким поза 80 років. Цю процедуру з ними рекомендовано провести з 2 до 20 квітня. Після цього реєструватимуть людей 70-79 років – з 21 квітня до 20 травня. Наступна категорія – люди 60-69 років, які проходитимуть актуалізацію з 21 травня до 20 червня. З 21 травня до 20 червня обслуговуватимуть вкладників 50- 59 років, і після 21 липня – тих, яким до 50 років.

- У 2008 році вклади по тисячі в нашій області отримали 144 тисяч вкладників, - продовжує пан Соляр. - Залишилось орієнтовно приблизно 170 тисяч. Орієнтовно кажу. Тому, що життя продовжується і одні виїжджають, інші вимирають, і цей реєстр рухливий.

Отримати тисячу померлого родича – цілком реально. Звісно, якщо отримали таке право у спадщину.

- Якщо людина, наприклад, померла у 2008 році, а спадкоємці оперативно оформили спадщину і зареєструватись, то вони мають право отримати тисячу, - каже Ярослав Соляр. - Та є багато таких, які спадщину оформили, але не зареєструватись у реєстрі вкладників у 2008 році. То зареєструватись вони зможуть з вересня цього року, і вже потім отримати кошти.

Люди ж літнього віку, які через стан здоров’я не в змозі самостійно актуалізуватись, можуть довірити цю справу близькій людині. Бланк такого документа є в Ощадбанку. Затвердити його може сільський голова, представник жеку чи головний лікар, якщо людина перебуває на лікуванні. Нотаріального посвідчення не потрібно. Про деталі актуалізації можна дізнатись за телефонами “гарячої лінії” – 0-800-212-000 – безкоштовно, 044 – 364-21-21 - за тарифами “Укртелекому”.

- Наразі серед тих, хто зареєструвався - 20-25 % зробили це через сайт Ощадбанку, і 75 % -за допомогою телефону, - додає Ярослав Соляр. - Лідером за реєстраціями в області є Бережанський район, а найпасивнішим – Підгаєцький.

На завершення жителів області попросили не вдаватись до послуг посередників. Мовляв, уся процедура прозора та безкоштовна.