\n\n\n\n\n\n\n\n

На виставці Пінзеля зібрали сотні експонатів

— Подивилися з друзями на витвори Пінзеля, потім півдня під враженням ходили. Не те що інші українські міста — навіть європейські колекції такого не мають. Аж гордість бере. Як-не-як наш земляк, — розповідає тернополянка 30-річна Олександра Бура.

Вона відвідала виставку в Тернопільському краєзнавчому музеї, яку організували з нагоди 250-річчя від дня смерті українського скульптора Івана Георгія Пінзеля. У холі показали понад 300 експонатів — книжки про майстра, архівні фотографії 1920-х, спецконверти, публікації, портрети, марки, ювілейну монету, альбоми. Найцінніше — шість скульптур і два рельєфи, що їх виготовив Пінзель, тримають в окремому залі на третьому поверсі, - пише Gazeta.ua.

— Ми вперше демонструємо публіці чотири алегоричні постаті — Віри, Мудрості, Мужності та святого Товія. Раніше зберігали їх у фондах музею. Інші чотири роботи — скульптури святого Вікентія і святого Франциска Борджіа та два рельєфи — "Чудо святого Миколая" й "Відсіч голови Івана Предтечі" вже показували. Усі вони надзвичайно цінні. Тому в хол вирішили їх не переносити, — говорить дослідниця творчості Пінзеля завідувачка відділу музею Віра Стецько, 55 років. — Приємно, що ці експонати викликають інтерес у міжнародної спільноти. Сім із восьми шедеврів поїдуть на виставку до Лувра. От тільки наша влада не проявляє жодного зацікавлення — грошей на рекламу на сітілайтах ми так і не отримали. Довелося обмежитися оголошенням на дверях.

У холі можна почитати листи-подяки з Лувра, а також переглянути японський фільм про скульптора. Його нещодавно знімали на Тернопільщині. Крім того, зібрали всі згадки про вшанування майстра у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях 2007-го. Його офіційно оголосили роком Пінзеля.

— Це вперше в стінах нашого музею відбувається така масштабна виставка на честь митця, — каже Стецько.

Захід триватиме до кінця січня.