"Ніхто не дізнається": як ворожі спецслужби вербують підлітків для диверсій
В умовах війни ворог не лише атакує ракетами – він веде приховану війну в інформаційному просторі: через соціальні мережі, месенджери та онлайн-ігри. Саме тому працівники ювенальної превенції разом із фахівцями кіберполіції провели профілактичну зустріч з учнями Почаївської загальноосвітньої школи. Мета – навчити дітей розпізнавати загрози як у реальному світі, так і в цифровому.
Під виглядом нібито безневинних дій російські агенти через анонімні канали намагаються втягнути підлітків у злочинну діяльність. Сьогодні – розклеїти провокативні листівки в під’їзді, завтра – занести сумку під авто, а післязавтра – підпалити релейну шафу. Ці злочини можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, за які передбачено покарання – аж до довічного позбавлення волі.
Маніпуляції, шантаж, погрози – усе це стає зброєю в руках тих, хто діє проти нашої держави.
Правоохоронці наголосили: не існує чіткої «групи ризику». Вербувальники не обирають «типових хуліганів» чи «проблемних підлітків». Вони шукають тих, хто прагне заробити, хоче бути «корисним» або просто шукає нових вражень. Їхня головна обіцянка – «це безпечно і ніхто не дізнається», а потім – просто знищують.
Кожен має знати: «легкі гроші» можуть коштувати дуже дорого. Тому важливо вміти вчасно розпізнати загрозу, не мовчати й звертатися по допомогу – до батьків, вчителів або працівників поліції.
Фахівці кіберполіції пояснили учням, як розпізнати фішинг, наскільки легко можна втратити доступ до своїх облікових записів і що потрібно робити, щоб захистити себе в інтернеті.
Правоохоронці продовжують бути поруч, аби кожна дитина почувалася в безпеці.