\n\n\n\n\n\n\n\n

Обдурені пайовики Щепановського побоюються нових махінацій

Біля двадцяти людей – колишніх вкладників нині засудженого Зеновія Щепановського – прийшли сьогодні під стіни міської прокуратури. Членів споживчого кооперативу «Олімпія-Б» непокоїть поява нових пайовиків і двійників на квартири у їхньому будинку.

У грудні 2010 року пайовики ПП ТФ «Будівельник» за будівельною адресою вулиця Довженка, 8А, блок Б об’єдналися у споживчий кооператив «Олімпія-Б». Під час реєстрації загалом було 90 пайовиків, ще шістьох, котрі на той момент перебували за кордоном, було прийнято асоційованими членами кооперативу. У жовтні 2011 року Господарським судом було визнано за кооперативом право власності на об’єкт незавершеного будівництва. Відтоді і почали з’являтися начебто нові пайовики. Члени споживчого кооперативу звернулися і до міліції, і до прокуратури із проханням провести перевірку, чи дійсно ці люди є дольовиками за даною будівельною адресою. Але відповіді із жодної інстанції так і не дочекалися.

– Звертаємося ми в третій раз. Тому що мене телефоном люди дістають. Я їх ще наживо не бачила, а тільки у телефонному режимі із ними розмовляла, а вони постійно мене дістають, погрожують, ми ще раз звернулися в прокуратуру. Нам повідомили, що не можуть надати відповідь, оскільки документація в суді. Хоча постанова про відкриття кримінальної справи у нас є. На жаль, в суд вона передана не була. І тому ми вважаємо, що в суді ніяких документів немає. Просто нам не хочуть надати цю інформацію, – вважає голова споживчого кооперативу «Олімпія-Б» Галина Теличко.

Ще два роки тому за усіма членами споживчого кооперативу були визнані майнові права на квартири. Водночас так звані нові пайовики отримали його тільки нещодавно.

– Людина визнала майнове право буквально десь місяць тому, друга визнала тільки після того, як ми виграли суд і зареєструвалися, тому у нас виникли сумніви. Треба провести перевірку. Тернополем ходять чутки, інші голови кооперативів доводять до відома, що квитанції у 50 тисяч гривень, і тут треба бути дуже обережними, купляються по 500 доларів. Печатка на руках знаходиться, вона не вилучена. Наші неодноразові звернення в міліцію з проханням вилучити печатку нічого доброго не принесли. Тому ми вважаємо, що це можуть бути і фальшиві пайовики, а їхні квитанції можуть бути видані 2011-2012 роками, – зауважує Галина Теличко.

У якому саме році були видані квитанції про сплату грошей у «Будівельник» члени споживчого кооперативу планують встановити за допомогою експертизи. А оскільки місцевим фахівцям ошукані вкладники не довіряють, то планують запросити незалежного експерта з Донецька. Лише у випадку, якщо суд дійсно визнає цих людей правочинними пайовиками будинку на вулиці Довженка, 8А, блок Б, приймати їх у кооператив, чи ні, будуть вирішувати загальні збори. Також пайовики просять прокуратуру перевірити цих так званих двійників. На думку Галини Теличко, кооператив сьогодні намагаються втягнути у судові процеси, а це, у свою чергу, затягне процес здачі будинку в експлуатацію. Сьогодні, до речі, вже завершують зводити десятий поверх. А до кінця цього року люди сподіваються нарешті заселитися у нові квартирі.

Із ошуканими вкладниками сьогодні зустрівся прокурор міста Сергій Банах. Він запевнив людей, що ніхто, окрім них, не може претендувати на будинок, який зводиться за їхні гроші.

– Ні «Будівельник», ні ліквідатор, ні хтось інший немає права на сьогоднішній день претендувати на бодай одну цеглину в цьому будинку. Тому що кооператив створився з метою завершити будівництво будинку, вселитися і там жити. Звичайно, що будуть з’являтися так звані двійники. Але і їхню проблему ми можемо зрозуміти, тому що вони вкладали гроші в «Будівельник». Але сьогоднішня їхня ситуація набагато гірша, ніж ваша. Оскільки в них або абсолютно не почате будівництво, або почате на мінімальній стадії. З огляду на це, тільки кооператив вправі сьогодні визначити, чи може ця людина потрапити у члени кооперативу, чи ні, – пояснив Сергій Банах.

Прокурор Тернополя також пообіцяв людям, що у разі, якщо хтось буде подавати до кооперативу сумнівні документи, за цими фактами одразу проводитиметься перевірка. А у будь-яких позовах до суду прокуратура відстоюватиме права тільки споживчого кооперативу.