\n\n\n\n\n\n\n\n

Останки трьох десятків людей і багато артефактів знайшли на Тернопільщині. ФОТО

Під час пошукових робіт у Пужниках на Тернопільщині польсько-українська експедиція знайшла останки понад 30 осіб та ексгумувала понад 20.

Про це 3 травня повідомив заступник міністра культури України Андрій Наджос, передає Польське радіо.

У Пужниках на Тернопільщині польсько-українська експедиція знайшла останки понад 30 осіб та ексгумувала понад 20.

«Станом на сьогодні віднайдено останки близько 30 осіб. Триває ексгумація останків, і станом на сьогодні близько 20 осіб вже ексгумовані. Було виявлено при цьому доволі значну кількість різних артефактів: ґудзиків, черевиків, монет, хрестиків», — повідомив заступник міністра культури України Андрій Наджос.

За словами Наджоса, експерти, присутні на місці пошуків, зараз визначають стать людей, похованих на цвинтарі в Пужниках. Вони також будуть вирішувати, коли саме були поховані жертви цих трагічних подій. Заступник міністра повідомив, що польові роботи польсько-української експедиції в Пужниках поступово добігають кінця.

«Остаточну кількість останків ми можемо встановити лише після вилучення усіх останків і проведення всіх антропологічних досліджень, тобто десь орієнтовно за тиждень плюс ми будемо мати точну цифру людей, які поховані в колишньому селі Пужники», — сказав Андрій Наджос.

Він також повідомив, що не зафіксовано жодних інцидентів, створено всі необхідні умови для належної роботи обох експедицій, фактично спільної українсько-польської експедиції.

Наджос очікує, що після завершення роботи буде підготовлено спільний звіт. Це дозволило б деполітизувати такі процеси.

«Обидві сторони будуть готувати свої звіти, а далі предметом для переговорів буде підготовка спільного звіту, де кожна сторона порівняє висновки, яких дішла. І для нас це була б дуже хороша історія, коли б ми вийшли з одним підсумковим документом за результатами проведення цих робіт», — сказав заступник міністра в телеефірі.

Він також нагадав, що українська експедиція буде готова поїхати до Польщі та виконати таку ж роботу.

«Якщо ми створимо прецедент у новітній історії, відкриємо нову сторінку, це дійсно дозволить нам перенести цей діалог не в політичну площину, а в площину експертів та істориків, який має відбуватися між нормальними, дружніми, сусідніми країнами», — наголосив заступник міністра у телефонній розмові з Польським інформаційним агентством (PAP).

У роботі, яку координує фонд «Свобода і демократія», беруть участь експерти Поморського медичного університету, компанії «Wołyńskie starożytności» та Інституту національної пам’яті.