\n\n\n\n\n\n\n\n

Пірси, вбиральня і кулінарна книга: на Тернопільщині реалізують культурний проект за гроші Швейцарії

Проект «Віста Збруча. Спадщина старого кордону» реалізують у двох громадах Тернопільської та двох громадах Хмельницької областей. Він спрямований на вивчення, фіксацію та розвиток культурної спадщини прикордонних громад, формування нових туристичних маршрутів, популяризацію регіональної ідентичності та економічного потенціалу.

З нашої області Лановецька і Підволочиська громади увійшли до числа переможців всеукраїнського грантового конкурсу за кошти швейцарських донорів у програмі «Кластери відродження. Від ідеї до змін». Сума виділених коштів для чотирьох громад – понад 12 мільйонів гривень.  

- Проект став можливим завдяки міжсекторальній співпраці з громадською організацією «ІнСорс», яка виступила в ролі амбасадору, - повідомили у Лановецькій міській раді. – Конкурс був всеукраїнським, і перемогли у ньому лише 8 проектів. Основна ідея - це ідентифікувати наше культурне надбання, свою культурну спадщину. Лановецька громада багата на стави, річки та озера - це наша сильна сторона, туристичний потенціал і, звісно, потенціал економічний.

В рамках проекту у Лановецькій громаді облаштують пірси та сучасну вбиральню з елементами інклюзії на території міського ставу. Видадуть кулінарну книгу зі стравами, які притаманні Лановеччині та сусіднім громадам. Зафіксують на одній мапі місця об’єктів культурної спадщини, та розроблять спільний з сусідніми громадами туристичний маршрут, яким зможуть мандрувати жителі і гості громади.

У кластері культурного відродження також беруть участь Волочиська і Теофіпільська громади Хмельницької області. Спільна мета громад – зберегти, осмислити й представити ширшій аудиторії національні надбання, які формують українську ідентичність та культурну самобутність.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ТОВА у фейсбуці