\n\n\n\n\n\n\n\n

Прокуратура аж через 2 роки помітила незаконні кар'єри

Чотириста перевірок провели працівники Тернопільської обласної прокуратури у сфері охорони навколишнього природнього середовища від початку цьогороку. За результатами їхньої роботи розпочато 14 кримінальних справ, 12 з них направлено до суду. До відповідальності притягнули 200 посадовців органів державного контролю, які неналежно виконували свої службові обов’язки. Особливу увагу було зосереджено на питанняхнадрокористування.

- По надрокористуванню розпочато 7 кримінальних проваджень, 6 з них вже надіслано до суду, - повідомив Юрій Гулкевич, прокурор Тернопільської області. – Серед іншого, Тернопільський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері встановив, що керівник одного із підприємств Теребовлянського району самовільно,без отримання спеціальних дозволів на користування надрами, впродовж 2012-2014 років організував незаконне видобування каменю-пісковику на території однієї із сільрад. За даним фактом розпочате кримінальне провадження за частиною другою статті 240, яке вже скероване до суду.

До речі, найближчим часом міжрайонна природоохоронна та транспортна прокуратура будуть ліквідовані. Пов’язано це, як зазначив Юрій Гулкевич, із реформуванням органів прокуратури та відмовою від здійснення функцій загального нагляду. В природоохоронній прокуратурі працює чотири оперативники, а в транспортній – шість. Керівництво прокуратури області вже подало пропозицію до Генеральної прокуратури перевести цих працівників в управління представництва.

Ольга Трач