У Тернополі противники гомосексуалізму дійшли до Бандери. Фото
Близько години тривала суперечка між представниками міліції та бажаючими провести вулицями Тернополя ходу протесту проти гомосексуалізму, сексуальних збочень та запровадження ювенальної юстиції.
Захід, судячи з анонсу на листівках, мав розпочатися о 12.30, однак на цей момент на зупинці громадського транспорту навпроти «літака» кучкувалася лише жменька людей та міліціонери. Перші пояснювали, що очікують «підкріплення», мовляв, через дощ запізнюється група, яка доїжджає маршрутками зі Львова. Представники ж відділу громадської безпеки свою присутність мотивували намірами не допустити проведення маршу протесту, оскільки напередодні з ініціативи міської ради адміністративний суд заборонив організаторам заходу проведення походу вулицями Тернополя.
Сама акція почалася після 13 год, коли із автомобіля з рівненськими номерами підійшли молоді люди з прапорами, скрученими плакатами, а також білими надувними кульками. З ними прийшов чоловік на ім’я Остап, який і розпочав імпровізований мітинг. Збоку це виглядало як заняття вчителя з учнями, в яких перевіряють, чи вивчили вони урок.
«Чого ви сюди прийшли?», – запитував Остап.
«Захищати християнські цінності», – хором відповідали люди.
«А хіба на них хтось нападає?», – продовжував запитання «диригент» заходу.
«Так, в Україні хочуть запровадити ювенальну юстицію», «А ще – узаконити «Содом і Гомору», всілякі сексуальні збочення», – по черзі говорили учасники зібрання.
«Яке завдання християн в такій ситуації?»
«Християни повинні відкривати людям очі, вести просвітницьку роботу», «Церква замовчує правду і не просвіщає, е-е-е…», – затнувся один чоловік, наче забувся продовження фрази.
«…То як має проходити наша піша хода?», – продовжував лідер мітингувальників.
«Спокійно, мирно і без всіляких проблем», – відповіли хором молоді хлопці.
Далі представники громади розповіли про небезпеки, які таїть в собі ювенальна юстиція. Одна жінка навіть переконувала, що міліція силоміць уже відібрала у неї сина. Також виступаючі наголошували на недопустимості узаконення гомосексуалізму та інших сексуальних збочень.
«Кажуть, що ми є секта, бо ми не толеруємо гомосексуалізм. А з 1 вересня їм заборонять говорити, що гомосексуалізм це є гріх. А потім через цю содомію буде послано прокляття і хвороби на людей», – застерігав у своєму виступі Остап.
Коли ж чоловік закликав шикуватися людей для пішої ходи, начальник відділу громадської безпеки обласного управління міліції Василь Облещук повідомив, що у них немає дозволу на проведення походу. Люди натомість переконували, що суд заборонив проведення заходу лише для ГО «Молодь за здорове життя». Тоді як Комітет зі збереження християнської спадщини «Покров Богородиці», який є співорганізатором акції протесту, в забороні суду не згадується. Вони також демонстрували свої повідомлення, які вислали рекомендованим листом в мерію, щоб повідомити про запланований захід. Судячи з цих документів, ГО «Молодь за здорове життя» бере свої витоки з Дрогобича Львівської області, а Комітет є львівською організацією.
Власне правоохоронці прогнозували, що участь в акції братимуть мінімум тернополян, якщо взагалі такі будуть. Хоча під час перепалок з міліціонерами окремі чоловіки і жінки наголошували, що вони – з Тернополя.
Правоохоронці, щоб переконати мітингувальників у своїй правоті, зачитали рішення суду, який проведення організованого масової акції протесту заборонив не лише конкретній громадській організації, а «й усім іншим, які б захотіли провести аналогічний захід». Для переконливості своїх намірів щодо недопущення походу міліціонери підігнали до місця подій автозак. Втім, це не надто лякало учасників мітингу.
«Гоміки – пустіть нас на ходу!», «Міліції – ганьба!», – викрикували у натовпі.
Після тривалих суперечок сторони домовились, що люди ітимуть тротуаром і не організовано, а просто як громадяни, при цьому не розгортатимуть жодних транспарантів.
Правда невдовзі мітингувальники таки зібралися в колону, яка, ідучи, скандувала «Стоп гомосексуалізму!», «Гендеру – стоп!», «Ювенальній юстиції – стоп!». Збоку від них їхали автомобілі «Беркуту» та ДПС.
Як ходу, так і сам мітинг представники громадських організацій знімали на фото та відео, причому відеооператорів було мінімум двоє.
Учасники походу пройшли проспектом С. Бандери, вул. Руською, а далі вулицею Замковою вирушили до пам’ятника Степану Бандері, де завершили свою ходу молитвою та скандуванням «Серце Ісуса – помилуй Тернопіль!».
p style="text-align: justify;"