\n\n\n\n\n\n\n\n

Рейтинг впливових осіб Тернопільщини за 2012 рік

На згадку про минулий 2012 рік "За Збручем" склав фінальний рейтинг вплвових осіб краю. Це рейтингування має за мету оцінити не популярність фігурантів, а рівень їхнього впливу на події та процеси в області. Тому у цьому переліку є особи, які не мають власних фан-клубів і тисяч друзів у Facebook, а дехто  маловідомий широкому загалу.

1. Тернополяни

За усталеною традицією ми не мали наміру заповнювати цю номінацію. Невідомо, добре це чи погано, але в області немає особи, яка мала б абсолютний вплив на ситуацію. Можливо, в умовах монополізації впливу на країну так званої групи "сімейних" це є перевагою нашої області.

Тому головним героєм нашого рейтингу є прості жителі області, які на виборах у жовтні висловили своє стійке ставлення до влади в Києві та її ставлеників. За це теперішня опозиція має довго дякувати тернопільській громаді та хоч у чомусь поборотися за її права.

2. Сергій Надал, міський голова Тернополя

У цьому році мер значно розширив свої володіння. Головний успіх - "відправив" на підвищення у Верховну Раду надто цікавого до міських справ голову облради Олексія Кайду та амбітного міськдепа Михайла Головка. Після цього Надалу має стати затишніше у "свободівському" королівстві. Навіть єдина невдача Надала-політика може обернутися для нього вдалим розрахунком. Невдача з просуванням на місце Кайди заступника Бицюри залишила мера єдиним публічним політиком від партії Тягнибока в Тернополі та околицях. Це в майбутньому допоможе уникнути конкуренції при визначенні кандидата від  досі популярної "Свободи" на наступних мерських виборах.

Щодо господарки, то мер-націоналіст мало відрізняється від тенденцій всередині країни.  Триває безперервний розподіл залишків майна громади. У місті сформувалося, як мінімум, дві внутрішні "сім'ї", через які перерозподіляються всі потоки. Є тут, як у кращих традиціях Віктора Федоровича, і своя "молода команда", і старі кадри, і навіть свої "смотрящі".

3. Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА

Для намісника Януковича це був важкий рік. ДТП за участю його службового авто зруйнувало залишки авторитету серед громади. Якби не заступництво столичних покровителів, Хоптяну довелося б залишити посаду. Але навіть провал влади на виборах та не менш гучні поразки ставлеників голови ОДА на мажоритарних округах поки що не вплинули на стійкість крісла перед намісником Януковича.

У столиці Хоптян продовжує "тішити" статистичним проривом у показниках та обіцянками "відробити" борги перед виборчим інвестором-невдахою банкіром з Луганська Клименком та газовим магнатом Фірташем. З іншого боку, у 2012 році Хоптян за волею обставин позбувся чужих для нього силовиків. На заміну їм прийшли нові люди.

4. Геннадій Мовчан, прокурор Тернопільської області

Цей молодий чоловік з Черкащини зайняв місце дуже впливового останнім часом Івана Мельничука. Зв'язки серед прокурорської верхівки дозволяють йому впевнено почувати на Тернопіллі. Йому вдалося швидко позбутися "вічних" заступників з місцевих та сформувати свою бойову команду, в яку входять екс-прокурор Тернополя Банах та легіонер з Донеччини Павлюк.

5. Василь Деревляний, народний депутат

Цей рік був дуже успішним для цього одіозного політика. Він зумів пропхати у нардепи двох вірних "зброєносців" Михайла Апостола та Володимира Бойка. Обоє належать до родинного кола Деревляного і в разі чого готові стати на його захист.

Ще один здобуток нардепа - довгоочікувана поява спадкоємця.

6. Інтернет-ЗМІ

Щоб не говорили скептики та злі язики, інтернет-простір невпинно розширює свої впливи на Тернопільщині. Про більшість подій з життя краю тернополяни дізнались зі сторінок інтернет-видань. На жаль, так звані традиційні ЗМІ (з делікатності не будемо переповідати чому) замовчують багато тем і фактів.

Але нас це тішить. Чим більш закритими та тенденційними будуть традиційні ЗМІ, тим більшою буде відвідуваність інтернет-ЗМІ, тижнева відвідуваність яких значно більша за паперових відповідників.

7. Іван Гута, агрохолдинг "Мрія"

Найбільший латифундист області продовжує збирати дивіденди та розширювати виробничі потужності. Наприклад, засновники агрохолдингу відкрили власну фінансову установу - DVбанк.

Розвитку бізнесу Гути  навіть не завадили спроби окремих можновладців змусити його відмовитися від частини бізнесу, а також тривалі перевірки контролючих органів. Хоч акції "Мрії" трохи впали у ціні, ця компанія залишається гравцем #1 на аграрному ринку області.

8-9. Петро Гоч, заступник голови ОДА

Олег Барчук, голова Заліщицької РДА

Цих двоє персон тужаться грати гру вищу за їх теперішній статус. Навіть під час виборів кожен з них намагаються зробити безпрограшну ставку, ціною якої мали стати майбутні посади. Поки що не вийшло. Але той факт, що обоє залишаються у владній обоймі, свідчить про їхній потенціал у цій тусовці.

10. Ігор Гуда,"Креатор-буд"

У кризові роки, коли більшість колег по бізнесу думають про виживання та "замороження" активів, молодий підприємець зумів "сколотити" потужну будівельну структуру. Вміло маневрує між "свободіською владою" в місті та "регіоналами" в різних обласних структурах.

11-12. Олег Сиротюк, Олексій Кайда, народні депутати від "Свободи"

Якщо для Сиротюка - це перша поява у рейтингу впливовості, то для Кайди - це найнижче місце.

З формальної точки зору - цей рік для екс-голови облради був дуже успішним. Він не тільки

втілив давню мрію стати нардепом, а й переміг в Тернополі з результатом у 50%.

Щоправда, є й зворотній бік медалі. Кайда втратив впливи, які йому давала попередня посада. З цього боку важко пояснити, чому він так наполегливо намагався залишити впливове місце в Тернополі. Після виборів він також позбувся посади голови облорганізації "Свободи". Крім того, не зумів забезпечити партійних тилів в облраді. Місце Кайди тимчасово обіймає наближений до адміністрації Хоптяна  Сергій Тарашевський. До речі, про це "свободівця" ще до виборів попереджали партнери по опозиції.

У Сиротюка - протилежна ситуація. Він поступово відвойовує позиції, втрачені з приходом в область Кайди. Нове керівництво тернопільської "Свободи" - це його люди. Зараз у нього значно більше союзників всередині партії, ніж у колись впливового Кайди.

Читайте на цю тему: