Ректора медуніверситету оберуть серед "своїх"
17 грудня завершується термін подачі документів на участь у конкурсі на посаду ректора ТДМУ. Однак представники медичних кланів завчасно розпочали арт-підготовку для вибору потрібного їм кандидата.
Очевидно, через ці обставини медична "курія" розігрує карти не одного, а відразу трьох претендентів. Мова йде про сина екс-ректора Олександра Ковальчука, головлікаря Університетської лікарні Василя Бліхара та теперішнього в.о. професора керівника Аркадія Шульгая. Усі є ставленниками старої професури, яка тестує їх прізвища на предмет сприйняття нижчими кастами медиків.
Ідеальний варіант для середовища, яке дехто називає "медичною мафією" - обрання Олександра Ковальчука, який точно не ламатиме "грошовий конвеєр", створений за попереднє десятиліття. З цим пов'язане призначення Ковальчука-молодшого на посаду першого проректора вузу. Проте у вузі є люди, які остерігаються "вітрів Майдану" і "Правого сектору" та застерігають сина залишатись в тіні, посприявши перемозі надійного і менш скандального кандидата.
На цю роль два претенденти. Це досі малопомітний і слухняний проректор Аркадій Шульгай. Саме його залишили у статусі виконуючого обов'язки ректора та довірили процедуру підготовки до виборів. Другий претендент - відомий у політичних і бізнесових колах Василь Бліхар. Свого часу він очолював Тернопільський міськздороввідділ. За часів Віктора Януковича пан Бліхар отримав несподіване призначення в Київ, де очолював корупційно-орієнтоване підприємство із сертифікації імпортних ліків. Після двох років роботи повернувся до рідного міста, де з подачі Ковальчука та Хоптяна отримав крісло головлікаря Університетської лікарні. Саме з його подачі Ковальчука-молодшого призначили першим заступником та довірили вирішення всіх кадрових питань. Злі язики у медичних колах розповідають, що саме тоді склався пасьянсс, згідно з яким Василю Бліхару обіцяли посаду ректора, а Ковальчук молодший займе вакантне місце в обласній лікарні.
Плани медичних босів можуть попсувати демократичні зміни в країні та новий закон. Щоб стати ректором тепер потрібно перемагати на відкритих виборах. Заради цього розігруються схема з трьома претендентами. Їхнє завдання не дати перемогти комусь четвертому та створити видимість демократії. Цікаво, як до інтриг тернопільського медбомонду поставиться новий міністр-реформатор Квіташвілі?