\n\n\n\n\n\n\n\n

Скандальний забудовник квапиться знищити стадіон на Злуки

Днями на кількох тернопільських Інтернет-сайтах з'явилися статті про одну з будівельних фірм, яка нібито несе велике щастя мешканцям проспекту Злуки. Нагадаємо, на місці стадіонів заводу "Текстерно" спритні ділки хочуть збудувати житлові будинки.

Мова про фірму ПП "Матла", яка раніше оскандалилася при спробі забудувати територію храму УГКЦ св. Володимира і Ольги на Дружбі. Місцеві мешканці повстали проти афери і не допустили техніку. Попри те поряд з церквою знищити більше сотні великих дерев. Тепер у горе-бізнесменів інша "благородна" ціль. 25 березня на стадіоні почався рух. А саме, почали встановлювати паркан. Люди почали бити на сполох. На папері у будівельників, нібито, все законно, та пасивність громади, яка на відміну від дружбівських активістів лише ходить і скаржиться чиновникам, дозволяє припустити, що будівництво йтиме далі.

         

Як розповідає депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк, підготовчі роботи до забудови стадіону розпочав забудівник «Матла».

«Рішення на забудову дали виконавчі комітети Романа Заставного, а підтвердили цю забудову при Надалу», – каже він.

За словами депутат, ще 4 вересня 2013 року теперішній міськвиконком вносить зміни до містобудівних умов і збільшує граничну висоту будівлі з 27 м до 37 (дозволяє будувати замість 5-ти – 9-ти поверхові будинки).

«Для багатьох рішення 2009 року було невідомим і тому я надіслав депутатський запит на адресу управління містобудування архітектури та кадастру з проханням надати мені для ознайомлення інформацію щодо детального плану забудови даної земельної ділянки. Мені відповіли, що інформація щодо детального плану забудови на проспекті Злуки в управлінні містобудування, архітектури та кадастру відсутня. Постає питання: яким чином влада попередня і теперішня приймають, що явно суперечать законодавству України?», – запитує Петро Ландяк.

«В 2009 році “Дніпромісто”, розроблявши генплан міста Тернополя, вніс цю земельну ділянку під розбудову міста. Петро Ландяк або керується старими картами або хоче видати бажане за дійсне. На рахунок висоти знову неправда», – так прокоментував слова депутата директор будівельної компанії Андрій Матла.

 29 березня мешканці прилеглих до стадіону протестували під міською радою проти забудови стадіону.

 - Ми не погоджуємось з тим, що наш міський стадіон «Текстерно» фактично перетворюється на об’єкт житлового будівництва і на місці стадіону, в якому б він стані не був, буде збудовано 6 9-поверхових, зараз вже 11-поверховий збудований, житлових будинків, – розповівмешканець буд. №15 на вул. Злуки у Тернополі Андрій Ткаченко.

 Хоча стадіон занедбаний, на ньому, кажуть тернополяни, граються їхні діти, займається молодь. Та й загалом, аргументують, подібних місць, в місті практично не лишилось, пише Погляд.

- В нас фактично забудований стадіон комбайнового заводу, почалося будівництво біля 4 училища, в нас першість міста по футболу проходить на полях села Петриків Тернопільського р-ну…. Лишився один єдиний стадіон, – розказує Андрій Ткаченко.