\n\n\n\n\n\n\n\n

"Сміттєвим люстраторам" з Кременця "світить" шість років в'язниці

За фактом застосування насилля до суддів Кременецького районного суду порушили два кримінальні провадження.

Йдеться про «сміттєву» люстрацію, яка відбулася у Кременці 16 січня цього року. Справи порушені за статтею 296 ч.2 - хуліганство та 377 ч.2 – насильство щодо суддів. В той же час, жодної людини у цій справі не затримали, і переслідувань активістів, які влаштували пікет під райсудом, немає. Про це повідомив т.в.о. начальника УМВС в області Олександр Богомол.

Громадські організації та активісти були обурені вироком, який виніс Кременецький райсуд у справі міського голови міста Почаєва,через що й влаштували пікет та «сміттєву» люстрацію голові суду та судді, яка розглядала справу. Міського голову звинувачували у зловживаннях та службовому підроблені. Згідно рішення Кременецького райсуду він визнаний винним у вчиненні таких кримінальних правопорушень, але був  звільнений від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки.

- Та інформація, яка надійшла у ЗМІ, що по ньому винесений виправдувальний вирок – неправильна, - зазначив Олександр Богомол. - Люди, які її подавали або неправильно зрозуміли, або спеціально не хотіли цього зрозуміти. Те що він був звільнений від кримінальної відповідальності - це рішення суду. Воно вже оскаржене прокуратурою, і апеляційний суд буде вирішувати було воно правильним чи ні. Те, що сталося біля Кременецького суду, коли було застосовано насильство до суддів – це кримінальне правопорушення. Всьому є розумні межі, і в даному випадку закон передбачає кримінальну відповідальність. Для того, щоб усунути неправдиві повідомлення, про те що проводяться репресії щодо активістів, то повідомляю, що по цьому кримінальному провадженні не затримано жодної людини. Ми викликали деяких осіб у райвідділ для дачі показів, оголошено підозру двом особам і суд буде обирати запобіжні заходи щодо цих осіб, вони будуть нести відповідальність по закону. Якщо після Революції Гідності всі домовляємось жити по закону, і працювати в межах закону, ми повинні бути всі на рівних правах, і однаково відповідати перед законом. Ми маємо факт, і повинні діяти згідно закону. Ніяких переслідувань активістів не було і не буде, ніяких виловлювань, насильства. З метою об’єктивного розслідування прийнято рішення передати цю справу в слідче управління області. Нагляд за нею буде здійснювати обласна прокуратура. Незаконних дій зі сторони міліції чи інших правоохоронних органів ніхто не допустить, все буде об’єктивно і по закону.

Подібних «сміттєвих» люстрацій, за словами Олександра Богомола, в області було вже п’ять. По трьох із них порушено кримінальні провадження, які перебувають у процесі розгляду. У двох випадках постраждалі не порушували кримінальні справи, зазначивши, що не мають ніяких претензій до «люстраторів».

За правопорушення за частиною 2 статті 296 ККУ  передбачено обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. А за частиною 2 статті 377 - обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до шести років.

Ольга Трач