\n\n\n\n\n\n\n\n

Справа Камінського: чому мовчать тернопільські політики

Скандал із затриманням віце-мера Тернополя, свободівця Володимира Камінського сколихнув тернополян, але не розворушив нікчемну політичну тусовку.

Окрім екс-нардепа Михайла Апостола та керівника Самооборони Майдану Івана Ковалика жоден з місцевих політичних діячів не дав оцінки ні діям високопосадовця, ні діям правоохоронців. Набільш категоричним був Ковалик, який вдало пожартував з цього приводу. Мовляв, якби Надал прислухався до вимог Самооборони і звільнив Камінського у квітні - не було б у Тернополі такої ганьби. Цікаво, що Ковалик і Апостол належать до "Народного фронту", який вустами нардепа Геращенка активно піарив затримання посадовця. Натомість вище керівництво "Свободи" та місцеві діячі пасивно поставилися до захисту однопартійця. "Виручати" Камінського під стіни міськради прийшло кілька депутатів міськради на чолі зі Стаюрою.

Але цікаво інше. Чому у справі Камінського мовчать інші політичні сили? Де позиція "Самопомочі", партії Порошенка, "Батьківщини", інших "радикалів" та "кращих тернополян"? Чому мовчать потенційні кандидати у мери? Таке враження, що місцеві діячі "застигли у глині", очікуючи кінцевого вердикту правосуддя. Що це означає? Кругову поруку? Небажання сваритись з колись всесильним мером Надалом? Чи може вони всі з одного тіста ліплені і активні лише тоді, коли йдуть на вибори.

Через місяць-два ці "мовчуни" згадають про людей і почнуть передвиборчу гонку. Але тернополяни також повинні пам'ятати, що жоден з них не відкоментував найбільш резонансне правопорушення у рідному місті. Значить, нічого не змінилося у цій країні після Майдану. І усі ці політики, незалежно від назви партій, такі самі, як Камінський?..