\n\n\n\n\n\n\n\n

“Свобода” і “регіони” знайшли точки дотику в Тернопільській міськраді?

.

Остання сесія  міськради знову дала підстави відновити жваві розмови про співпрацю двох партій влади на Тернопіллі – Партії Регіонів і «Свободи». 

.

Більшість питань порядку денного, особливо тих, що стосувались землі і майна, голосувались одностайно як націонал-радикалами, так і представниками «режиму Януковича».

Така дивна гармонія виникла не вперше. На минулій квітневій сесії «регіонали» також наважились підняти руки за більшість земельних питань. Очевидно, такий хід думок «сподобався»  біло-блакитним і цього разу вони вже не опиралися волі більшості. Можливо, не останню роль у зміні позиції відіграла відсутність на сесії екс-кандидата у мери від ПР Петра Гоча, який з невідомих причин поки що взяв політичну паузу. Очевидно, важливим у процесі зближення виявився родинний принцип формування партійної фракції нардепа Ореста Муца.

За таких обставин тернопільські «регіонали» навіть відали голоси за політичне питання – призначення на посаду заступника міського голови -  «легіонера» з Луцька Владислава Стемковського.

Ми вже розповідали, що  цей чиновник останнім часом був близьким до лідера волинського відділення партії Віктора Балоги «Єдиний центр». Можливо, цей фактор став вирішальним при прийнятті рішення регіоналів голосувати за нового висуванця Надала. Нагадаємо, що за це рішення проголосувало 48 з 60 депутатів міськради.

Цікаво, що перед голосуванням про негативне ставлення щодо підтримки Стемковського заявила «Наша Україна» (5 депутатів). До решти тих, хто не голосував за Стемковського, можна віднести відсутніх Заставного та Гоча, «твердих» прихильників екс-мера -  Гринчишина і Юрика, а також «відставника» Ландяка. Таким  чином, стає зрозуміло, що більша частина фракції ПР (якщо не вся) підтримала кадрову пропозицію мера-«свободівця».

Що за цим стоїть? Очевидно, що тільки наступні кроки міської влади покажуть ціну компромісу або ж союзу тих, хто називає себе послідовниками Степана Бандери, і тих, чия влада в країні насаджує ідеологію Табачника і «руского міра».

Андрій Мальований