\n\n\n\n\n\n\n\n

Тернопіль приймав гостей із Сум. ФОТО

Вчителі та учні Сумської дитячої художньої школи гостювали у Тернополі впродовж трьох днів. До нашого міста вони завітали у рамках програми «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Сумчани знайомилися з Тернополем, відвідали фестиваль «Великодні мотиви», взяли участь у майстер класах з розпису писанок, декорування пасок, виготовлення великодньої атрибутики, стали учасниками міського пленеру.

- У складі делегації були педагоги та семеро учнів Сумської дитячої художньої школи, - розповіли в управлінні культури і мистецтв. – Вони перебували у нас впродовж трьох днів – з 13 до 15 квітня, і з великою ініціативою та зацікавленням долучилися до заходів, які проходили в цей час у нашому місті. Насамперед, взяли участь у міському фестивалі «Великодні мотиви». Наступного дня мали пішу екскурсію Тернополем, під час якої пройшлися вуличками середмістя, дізнаючись різні тернопільські секрети. Потім, незважаючи на свіжий весняний дощик, вийшли у плавання на катері і мандрували водною поверхнею вздовж берегів Тернопільського ставу аж до веслувального каналу. А після цього ще оглянули виставку мистецьких робіт своїх колег - учнів художньої школи імені Михайла Бойчука «Тернопіль – місто натхнення, охоплене історією», яку підготували в Українському домі з нагоди річниці першої згадки про Тернопіль. Ще однією важливою складовою відвідин Тернополя стала участь юних художників із Сум у творчому проекті «З минулого в майбутнє. Тернопіль у лініях і фарбах». Такий пленер для творчої молоді на центральних вулицях організували з нагоди 485-ої річниці першої писемної згадки про Тернопіль, яка відзначається 15 квітня. Гості виконали свої роботи в рамках пленеру, демонструючи власне бачення і враження від нашого міста. За активну участь у проекті усі сумчани були відзначені подяками.

Заходи, які відвідали сумчани та сам Тернопіль їм дуже сподобалися. Своїми враженнями поділилися і дорослі і діти. Ось що розповів Артем Самотой (16 років, 9 клас, навчається в художній школі вже третій рік, а в майбутньому планує присвятити себе дизайну): «Основні враження - місто дуже тепло прийняло, все здається рідним, ніби ти тут багато разів бував, і все дуже гарно. Сподобалося те, що в Тернополі так відзначають свята – Великдень, Вербну неділю, тому що в нас на Сумщині вже декілька років особливо сильно не прив’язуються до свят. Дуже сподобалися різні дійства, виступи, співи, танці, виставки. Люди дуже гарні, позитивні, привітні. Хочеться з ними спілкуватись та спілкуватись».

Марія Ярова, 10 років, 5 клас: «Найбільше сподобалося те, що тут все якесь таке, немов рідне. От ніби щось тут ти знаєш, а щось і не знаєш. Люди привітні, добрі. Сподобались виступи артистів, кошик сподобалося робити. Я придумала ще додати до квітів бантики і боки з квітів. Тернопіль – дуже файне місто».

Тетяна Мельник, викладач Сумської художньої школи, майстер писанкарства: «Я вперше в Тернополі, але таке враження, ніби я тут вже була. Реально, кожен куточок схожий мені на щось: десь трохи на Київ, десь трошки - на Вінницю, трохи - на Львів. Я ходжу тут вулицями і відчуття, що моя душа ніби вдома десь. А враження від людей – тепла енергетика. Добрі люди і ввічливі. У нашому місті, може, через те, що в нас така ситуація, то люди такі, як їжачки, колючі. У вас - отакі, як сонечка. Нам все сподобалося, навіть не знаю, що виділити, подобається все, захват! Вразили ваші бібліотеки. Загалом, Тернопіль - місто дружнє, добре, дуже поважає традиції свої. От, на Вербну неділю було дуже багато людей біля церкви, це теж для нас особливо було побачити, бо у нас на такі свята все таки приходить мало людей. У вас зовсім інакше. Дуже дякуємо Тернополю!».

Ольга Трач

Фото із сайту ТМР та сторінки управління культури і мистецтв у фейсбуці