Туристичних принад - майже як в Криму. Лише туристів нема
На Тернопільщині понад тисячі триста пам'яток містобудування та архітектури, у тому числі – сто вісімдесят національного значення , що складає одну десяту всіх пам’яток архітектури України. Діє два державних історико-архітектурних заповідника та Національний «Замки Тернопілля». Однією з проблем в туристичній галузі Тернопільщини залишається збереження пам’яток.
– Величезна в нас зараз проблема з реставрацією іконостасів, – каже начальник відділу містобудування, охорони пам'яток та нагляду за будівництвом управління містобудування і архітектури Тернопільської ОДА Ярослав Пелехатий. – Невідповідність температурного режиму не дозволяє забезпечувати їх довгозбереженість. Вони нищаться, лущаться. Але найгірше, коли заїжджі художники розповідають, що дадуть гарний образ, яскравий, кольоровий, старовинну картину забирають, підміняють малоцінною копією.
Говорили на нараді-семінарі і про використання замків і палаців Тернопільщини, які знаходяться у підпорядкуванні Національного заповідника «Замки Тернопілля», а також про законодавче забезпечення передачі палацо-замкових комплексів ефективним власникам. – Аби утримувати в належному стані наші замки і палаци, їхній теперішній власник має бути не бідніший ніж в той власник, який його побудував. Хто буде цим власником чи держава, чи громада, чи приватний власник, з точки зору законодавства тут байдуже. Головне, щоб власник взяв на себе виконання всіх зобов’язань, які вимагаються законодавством, – зазначив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Віктор Вечерський. Серед архітектурних пам’яток Тернопільщини найцікавішими для інвесторів є палаци у Коропці Монастириського району, Білокриниці Кременецького району, мисливський палац у селі Рай Бережанського району. Чекають своїх господарів і власників комплекси, замки та вежі у Кривчому та Скалі-Подільській Борщівського району, Бережанах, Золотому Потоці, Язлівці Бучацького району. Про це повідомляє TV-4.