\n\n\n\n\n\n\n\n

Тернопільські університети чекає сумна доля

Міністр освіти і науки Сергій Квіт розповів про зміни у мережі вищих навчальних закладів освіти. Нині в Україні понад 8 сотень вишів, з яких понад 250 мають статус університетів. На думку міністра,Україна економічно може дозволити собі не більше 40 університетів. Чи буде серед них хоча б один тернопільський?

Міністр пояснив, йдеться про підвищення наукового рівня закладів і кожен випадок об’єднання буде аналізуватися конкретно. «Якщо це якісні університети, які відіграють стратегічну роль, то очевидно, що навколо них мають об’єднуватися інші, які є слабшими, які не можуть давати належну якість і які не мають належної матеріально-технічної бази. У такому випадку це має сенс», - сказав Сергій Квіт.

Якщо реформі міністра дадуть хід, Тернопільщина може позбутися державної підтримки чотирьох великих вузів - медичного, економічного, технічного та педагогічного. Їх зроблять філіями столичних або львівських освітніх "гігантів" або відпустять у "вільне плавання". У цій ситуації не пропаде Технічний університет, що стабільно займає високі позиції у рейтингах за якістю підготовки спеціалістів. Під свій протекторат його може повернути, як колись, Львівська політехніка. Гірші справи у ТНЕУ. Величезний, за мірками Тернополя, навчальний заклад продукує тисячі бакалаврів та магістрів, які потім поповнюють ряди продавців на базарах та торгових агентів. Можливо ректору Андрію Крисоватому вдасться домовитися про партнерство з одним зі столичних вишів. У цьому йому просто зобов'язаний допомогти найвідоміший тернопільський випускник Віктор Ющенко. Щодо медичного вузу, то він давно перетворився на приватну фірму ректора Леоніда Ковальчука, яка може заробляти кошти самотужки навчаючи студентів з Азії та Африки. Для підтримки високого попиту керівництво ТДМУ імені Горбачевського може подарувати професорську мантію кільком губернаторам та племінним вождям з Судану та Конго. Відповідний досвід є

На фото: Проффесор ТДМУ Валентин Хоптян