Тернопільські водії не шкодують грошей на "кіно" про даішників
Серед автолюбителів останнім часом популярні спеціальні записувальні пристрої, які встановлюють у салоні автомобіля. Продавці в автомагазинах кажуть, що у Тернополі водії не шкодують грошей на відеореєстратори. Про це пише "20 хвилин".
– Відеореєстратор - це ідеальний захист від неправомірних дій "даішників", - вважає тернопільський водій, активіст громадської організації “Дорожній контроль” Віталій Крутиголова. - Навіть якщо відеореєстратор найдешевший і не надто якісний, він все одно виконує свою роль. Побачивши записувальний пристрій, працівник Державтоінспекції відразу ж поводиться зовсім по-іншому, він представляється, коректно і толерантно веде розмову.
Відеозаписувальні пристрої у своєму автомобілі Віталій Крутиголова використовує ось уже півтора року. За цей час він уже відзняв більше 40 роликів про працівників Державтоінспекції. У салоні свого авто пан Віталій встановив відеокамеру, яка дозволяє проводити якісні зйомки навіть у нічний час, однак, як він зауважив, відеореєстратор теж може виконати ті ж самі функції.
У спірній ситуації допомагає відеозапис
Як правило, автомобілісти застосовують відеореєстратори для того, аби захистити себе від неправомірних дій працівників Державтоінспекції, а також щоб довести свою правоту під час можливих аварій.
Якщо водій порушив правила дорожнього руху, тоді відеореєстратор, звісно ж, не допоможе, інспектор все одно складе протокол, однак ввічливе ставлення в таких випадках забезпечене.
- Втім, якщо виникла спірна ситуація, наприклад, коли водій їхав на зелене світло, яке мигає, а інспектор ДАІ стверджує, що на червоне, тоді відеореєстратор якраз і допоможе розв’язати цю суперечку, - розповідає директор автосервісу Garage Віталій Дяків.
Такий прилад може виручити водія і в ситуації, коли він потрапив в аварію, яка сталася не з його вини.
- Наприклад, якщо на дорозі вас нахабно “підрізали” і не вдалося уникнути аварії, - говорить Віталій Дяків. - У такому випадку за допомогою відеозапису можна довести свою правоту.
Як розповів тернополянин Ярослав Стець, дуже часто відеореєстратори встановлюють водії, які по роботі їздять в інші регіони. Нерідко "даішники", зупиняючи іногородніх водіїв, пристають до них із запитаннями “а що везеш”, “куди їдеш”. Вони не мають права цим цікавитися, тому в таких випадках відеореєстратор допомагає водіям захиститися від надмірної допитливості.
Кріплення відеореєстратора, яке переважно буває у формі присоски, встановлюють на лобовому склі автомобіля. До нього монтують корпус, на якому міститься камера та дисплей.
Встановити і налаштувати відеореєстратор можна за лічені хвилини.
- Кут огляду відеореєстратора становить у середньому 120 градусів, - розповідає продавець гуртовні “Все для автомобіля” Андрій Вільган. - Можна знімати все, що відбувається під час руху попереду автомобіля, але за необхідності камеру можна повернути і, наприклад, проводити зйомку збоку, якщо вас зупинив інспектор ДАІ. Камера повертається на 180 градусів. Правда, є і двокамерні відеореєстратори, які дозволяють проводити зйомки з двох положень одночасно.
Користується попитом у таксистів
Андрій Вільган каже, що відеореєстратори зараз мають великий попит серед тернопільських водіїв.
- Ціни на відеореєстратори коливаються в межах від 600 до 2500 гривень, - каже продавець. - Щоправда, водії віддають перевагу дорожчим моделям і не шкодують на них грошей. Вважають, що краще купити дорожче, але один раз, щоб через якийсь час знову не тратити коштів на таку ж річ.
За його словами, деякі апарати містять батарейку, яку можна замінити, у деяких уже вона вмонтована всередину.
Відеореєстратор, як розповів продавець, може знімати при постійному режимі до 3-4 годин, якщо розмір карти пам’яті до 2 гігабайтів. Загалом до відеореєстратора підходить карта пам’яті до 64 гігабайт. Записані матеріали з відеореєстратора будь-якої моделі можна скинути на комп’ютер.
Такі прилади можна придбати не тільки в автомагазинах.
- Час від часу до нас звертаються за відеореєстраторами, - розповідає менеджер-консультант магазину VIP-комп’ютери Володимир Драп’ятий. - Ціни на такі апарати становлять від 500 гривень. Дуже часто за ними питають таксисти. Вони багато їздять, тому їм така річ потрібна і для власної безпеки, коли, наприклад, вночі возять пасажирів.
До речі, в Україні використання таких приладів не заборонено.
- Ми працюємо публічно, - зазначив старший інспектор відділу УДАІ в Тернопільській області Микола Лецкалюк. - Тому водіям не заборонено проводити відеозйомку. Однак дуже часто люди цим зловживають, вирізаючи і демонструючи тільки ті кадри, які вигідні для них.