\n\n\n\n\n\n\n\n

В міськраді немає грошей на проблемний колектор поруч з яким будує “надійний” Лило?

Під час дощів двічі затопило город і подвір'я будинку на вул. Енергетичній, 1. Саме на цьому місці закінчується рів, звідки стікає вся вода з сусідньої вулиці Галицької. Вихід із ситуації – встановити колектор, проте на нього поки що бракує грошей, - пише "20 хвилин".

- Тут страшне робиться, - звернувся наприкінці минулого тижня в редакцію тернополянин Степан Цалин. - Затопило все наше подвір'я та город. Ще кілька таких злив і вода добереться до фундаменту будинку. Що тоді робити?

Цей чоловік з родиною живе у приватному будинку на вул. Енергетичній, 1. Територію цього помешкання затопило під час дощів 16-17 травня. Всюди стояла вода, що годі було машиною заїхати на подвір'я, розповідає Степан Цалин.

Власне, родина чоловіка потерпає через проблеми зі стічними водами на сусідній вул. Галицькій. Цю вулицю, що розміщена на низині, але вище вул. Енергетичної, вже давно підтоплювало під час злив та ожеледиці. Минулого року влада нібито вирішила проблему – з Галицької до Енергетичної прокопали канал, яким і має стікати вся вода. От тільки канал закінчується якраз під хатою, де живе Степан Цалин. Відтак, вода, яка з цього рова назбирується в тупику, розливається на все господарство будинку на Енергетичній, 1.

Вода знищила городину

Все почалося з минулого року, розповідає Степан Цалин.

- Вулицю Галицьку, як всі добре знають, давно підтоплює, - каже він. – Влітку минулого року сюди приїздив міський голова з іншими посадовцями, оглядали територію. Я не знаю, хто склав такий проект, але тоді вирішили прокопати траншею. Нею якраз стікають всі води з Галицької, і взагалі з "Сонячного". Я не знаю на що вони розраховували. У мене ще тоді виникало питання, куди вода має з того рова подітися. А мені сказали, мовляв, не знають нічого — це вказівка зверху.

Ще пару таких злив і його будинок може затопити, бідкається чоловік.

- Я вже не кажу про те, що нам вода зіпсувала всю городину, - каже Степан Цалин. - На невеличкому городі під хатою ми посадили картоплю, редиску, моркву, цибулю. Адже у нас двоє семимісячних хлопчиків-двійнят. Хотіли мати для них всі овочі з власного городу.

До мера – аж через три місяці

Зіткнувшись із такою проблемою, Степан Цалин з дружиною намагалися її вирішити у міській раді. Проте все було даремно. Від безвиході люди і звернулися в газету. Аби хоч таким чином привернути увагу влади до своєї біди.

- Під час опадів 17 травня, коли тут все плавало, ми подзвонили на "101", там нас скерували на довідку міськради "15-80", - розповідає чоловік. - Там нам сказали, що приїдуть. Двоє робітників з лопатами приїхали аж зранку наступного дня, покрутилися, подивилися і поїхали.

Наступного дня дружина пана Цалина спілкувалася з головним інженером відділу технагляду міськради. Він сказав, що обстановку оцінили і будуть щось робити.

- Я хотів з приводу цієї проблеми зустрітися з мером, але мене записали на зустріч аж через три місяці, - додає Степан Цалин. - До речі, я їздив на Галицьку дивитися — у них води немає. Тепер ми плаваємо.

Кажуть, що вихід знайдуть

У відділі технагляду міськради кажуть, що вихід із ситуації знайдуть.

- Там потрібно продовжувати роботи із виведення стічних вод, - пояснює начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. - Будемо ставити там колектор, який приймає дощові води.

Коли саме цей колектор з'явиться, невідомо. Адже ще не готова проектно-кошторисна документація. А далі все залежатиме від фінансування.

- Ми вже спілкувалися з господарями будинку, на сьогодні води вже там нема, - каже пан Вітик. - При помірних опадах такого затоплення не має бути. Це була неординарна ситуація. Зауважте, за два дні випало 70% місячної норми. Тому треба це розуміти.

Публікації на цю тему: Лило будує “дім на болоті” поруч з каналізаційним колектором?