Торік у місті стерилізували майже 600 бездомних собак
Виявляється, Тернопіль сьогодні увійшов в трійку тих міст, кому вдалось вирішити питання поводження із бездомними тваринами. Попереду нас опинились Київ та Одеса.
Про це розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський під час засідання сесії міської ради.
- Є закон, який регламентує, що тварин вбивати не можна. За це передбачена і кримінальна відповідальність. Тоді, яка система має працювати? Існує система «сіті-дог». Будь-яка собака, яка живе у місті вона має систему харчування, певні вулиці. Якщо ви вбиваєте собаку, то ви просто звільняєте місце для харчування іншій собаці. Але ви не вирішуєте проблему бездомних тварин. Тому ця собака виловлюється, відвозиться в центр стерилізації, стерилізується, їй дається інвентарний номер і відпускається на те саме місце. Вона набуває статусу «сіті-дог» і проживає у даному місті. Ефект наступає приблизно через 4 роки - тоді тільки кількість бездомних собак починає різко падати, - зауважив Олег Соколовський.
У минулому році, врегульовуючи чисельність бродячих тварин на вулицях міста, було стерилізовано 597 бездомних чотирилапих. А цього року дану процедуру було проведено майже півсотні собак.
- Нами практично на 90% вже збудований центр стерилізації тварин у селі Дичків Тернопільського району. На даний час було призупинено стерилізацію, тому що було заборонений препарат кетамін, який дозволяв усипити собаку і провести очистку. Ми вийшли із цієї ситуації і вже третій тиждень ми функціонуємо. Вже 48 собак знову стерилізовано. Тобто продовжується даний процес. Інших варіантів немає, - додав Олег Соколовський.
Додамо також, що у минулому році на реконструкцію житлового будинку з надвірними будівлями для облаштування центру стерилізації та утримання бездомних тварин у Дичкові було витрачено понад 50 тисяч гривень.
Фото "20 хвилин"