\n\n\n\n\n\n\n\n

Турський з Дейнекою на двох «погуляли» у Франції на 10 тисяч гривень

Тернопільська делегація повернулась із французьких Канн. Як ми неодноразово повідомляли, наше місто опинилось серед переможців рейтингу в номінації «Ефективність витрат на ведення бізнесу». Конкурсний відбір здійснювався виданням fDi Intelligence, яке є підрозділом The Financial Times. За відзнакою їздили секретар міської ради Ігор Турський та начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека. Такі спеціалізовані дослідження міст та регіонів Європи на інвестиційну привабливість проводяться раз у два роки.

– Серед нагороджених опинилось 24 міста-переможці Європи. І у більшості категорій переможцями були такі міста, як Лондон, Париж, Мюнхен, Амстердам, Стокгольм. І коли назвали Тернопіль, звичайно ж, нас просто «розперло» від гордості і щастя. Тому що Тернопіль опинився в категорії поряд із дуже і дуже відомими в економічному і світовому потенціалі містами Європи, – хвалиться Юрій Дейнека.

Як розповів чиновник, пропозиція від журналу місту надійшла наприкінці серпня минулого року. Цей конкурс має дві складових. Перша – це інформація, яку надаємо їм місто. І друга – це їхнє аналітичне дослідження. Управління економіки зібрало на семи аркушах англійською мовою всі економічні показники, які репрезентували потенціал нашого міста. А це і економічні показники розвитку, показники витрат, вартість людських ресурсів, стратегічні перспективи, види бізнесу. 22 грудня Тернопіль визнали переможцем у номінації мікроміст із населенням до 250 тисяч. До речі, одночасно з обласним центром експерти видання вивчали і інвестиційну привабливість регіонів. І саме Тернопільський регіон увійшов в десятку найбільш інвестиційно-привабливих регіонів в Європі. Основними критеріями, за якими визначали переможців, були вартість утримання офісних приміщень у центрі міста, вартість утримання виробничих приміщень, вартість купівлі виробничого обладнання у даному регіоні чи місті, вартість електропостачання, пального, проживання в чотиризірковому готелі, рівень зарплати, вартість реєстрації бізнесу і ведення експертно-імпортних операцій, рівень податків в даному регіоні.

На думку Юрія Дейнеки, важливість перемоги полягає ще у тому, що ми вперше змогли проінформувати про те, що є таке місто Тернопіль.

– Ми з багатьма іноземцями, коли спілкувалися до того, від них чули фразу, що про Тернопіль мало знають у Європі саме у бізнес-середовищі. Нас добре знають в науковому середовищі, у нас дуже потужні вузи у Тернополі, проводиться багато міжнародних конференцій. А з точки зору бізнес-середовища, про Тернопіль знали мало. І дуже добре, що ми «засвітилися» в інформаційному полі і показали, що ми є, що ми щось можемо, вміємо і що ми здатні запропонувати міжнародному і іноземному інвестору якісь умови для ведення бізнесу, – вважає начальник управління стратегічного розвитку.

До слова, у номінації, де Тернопіль здобув перемогу, нашими суперниками були міста всієї східної Європи – Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Чехії, Угорщини, Румунії, Росії.

Щодо проектів, які пропонували тернопільські чиновники потенційним інвесторам, то вони стосувалися енергозбереження, туристичного потенціалу, розвитку водних ресурсів, зокрема ставу і інфраструктури навколо нього, розвитку промислових об’єктів та логістичного потенціалу міста. Адже вже неодноразово наголошувалось на тому, що Тернопіль займає надзвичайно важливу логістичну позицію. Зокрема, ми розташовані в середині шести областей.

– Ми маємо досить хороші за кількістю і за протяжністю автомобільні і залізничні дороги. Ми маємо, на жаль, на даний момент непрацюючий аеропорт, але який має обов’язково запрацювати. І тому саме Тернопіль має стати центром логістичного обслуговування Західної України. Сюди можуть і вже приходять компанії, які тут розташовують свої дистриб'юторські центри і склади, розвозять продукцію по інших регіонах України. Особливо, по сусідніх областях, – зауважив Юрій Дейнека.

Саме логістичними потужностями міста останнім часом активно цікавляться датчани. У другій половині квітня очікується візит нашої делегації у Копенгаген. Також додамо, що поїздка у Францію двох представників Тернополя обійшлася місту у 10 тисяч гривень. Юрій Дейнека стверджує, що це були виключно позабюджетні гроші, в тому числі з фонду імені Володимира Лучаківського. Витратили кошти переважно на проїзд, проживання і харчування.

Чи принесе ця поїздка якусь матеріальну користь для Тернополя, залишається великим питання.

Статті на тему: