У Сереті в Чорткові купатись не рекомендують
Питання безпеки жителів громади під час літнього сезону розглянули на черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чортківської міської ради.
На ній йшлося про те, що купання на водних об’єктах громади не рекомендується.
- Фахівці Чортківського міськрайонного центру ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели лабораторні дослідження проб води у двох точках річки Серет в межах Чорткова, - розповіли у Чортківській міській раді. – У воді виявили перевищення за мікробіологічними показниками, а саме виявили кишкову паличку. Її вміст становив 3000 КУО/100 мл, при нормі не вище 900 КУО/100 мл. Хоча ці показники є мінливими та нестабільними, ризик підхопити інфекцію високий, тож фахівці радять утриматися від купання. Окрім того, жоден водний об’єкт на території Чортківської громади не має спеціально облаштованих пляжів і не відповідає вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».
Ольга Трач