\n\n\n\n\n\n\n\n

У Тернополі на 140 тисяч гривень накуплять інсулінових помп для хворих дітей

В обласній адміністрації підбили підсумки благодійної акції «Серце до серця», яка шостий рік поспіль проходить на Тернопільщині. Щоразу зібрані кошти витрачають на придбання обладнання для хворих дітей. Цього року під час акції було зібрано 140 тисяч 257 гривень.

.

– У минулому році ця сума становила 109 тисяч гривень. Тобто, цього року ми фактично на 30 тисяч гривень зібрали більше коштів. Цих результатів ми б не досягли, якби не райони, які долучилися до проведення цієї акції. Так, наприклад, у цьому році у місті Тернополі волонтери зібрали 23 тисячі 740 гривень. У Монастириському районі, який незважаючи на малочисельність і відсутність великих підприємств, установ, організацій, зібрали 14 тисяч 285 гривень. У Підгаєцькому районі – 10 тисяч 110 гривень. І в Чортківському районі 9 тисяч 857 гривень. Це найкращі показники серед районів. Всі інші зібрали від 3 до 6 тисяч гривень, – розповіла начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталя Найчук.

Цього року до збору коштів долучилося 673 волонтера. Двох кращих із них нагородять поїздкою до Польщі.

– Найкращі волонтери – це студенти ТІСІТу Наталя Мотильницька, яка особисто як волонтер зібрала 1400 гривень у свою скриньку. І Марія Маслюк, яка представляє молодіжну організацію - «Молодий Рух», яка зібрала 953 гривні. До речі, ця дівчинка працювала у день проведення акції з 6 ранку і до сутінок. Ми відмітимо кращих наших волонтерів не лише подяками фонду, а направимо їх на таку акцію у Краків. Щоб вони подивилась, як це роблять поляки, і наступного року змогли зібрати ще більше грошей, – підсумувала Наталя Найчук.

Цьогорічна акція проводилась під гаслом допомоги хворим на цукровий діабет. За зібрані кошти для обласної дитячої лікарні придбають інсулінові помпи. Як розповіла головний позаштатний дитячий ендокринолог Леся Качор, на сьогоднішній день в нашій області є 180 дітей і підлітків, хворих на цукровий діабет.

– У минулому році за рік було виявлено 17 дітей. З них 40% - це діти до 6 років і 60% - діти до 18 років. В цьому році стан набагато погіршився. За 5 місяців ми маємо нових 17 дітей, які захворіли вперше. І найбільш прикра ситуація – маємо 10 дітей до 6-річного віку. Тобто, діабет у нас помолодшав. Якщо раніше у нас це були поодинокі випадки – можна була зустріти дитину, яка захворіла, у такому віці один раз на 2-3 роки, то тепер ми маємо 5 випадків – це  діти до трирічного віку, – наголосила медик.

Інсулінові помпи, які придбають за результатами благодійної акції, планують передати найменшим пацієнтам.

– Помпа – це такий пристрій, який носить на собі дитина, хвора на цукровий діабет. Голочка підключається на 24 години – вона постійно в організмі дитини. Не треба по кілька разів на день проклювати шкіру. Інсулінова помпа наближає поступлення в організм інсуліну, як у здорових дітей. Якщо дітки старшого віку, можуть це самостійно проконтролювати. То мамам одно-дворічних діток – робити це набагато важче, – зазначила Леся Качор.

До речі, сьогодні в нашій області є лише четверо дітей, які мають такі інсулінові помпи. Батьки придбали їх за власні кошти. Одна дитина спостерігається у лікарів Києва, інших три – у Варшаві.

За даними деяких Інтернет-видань, вартість однієї інсулінової помпи сягає 3 тисяч доларів, а розхідних матеріалів – 200-250 доларів на місяць.