Велетенський хрест зі свічок запалили у Тернополі до Дня пам'яті жертв Голодоморів. ФОТО, ВІДЕО
У Тернополі на Театральному майдані 23 листопада запалили свічки до Дня пам'яті жертв Голодоморів. Цьогоріч минають 91 роковини Голодомору 1932-1933 років.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Разом з 10-річною донькою Антоніною на мітинг-реквієм прийшла Маріанна.
"Я знаю, що Голодомор був майже два роки – з 1932 по 1933. Росіянам певно було дуже мало місця на своїй землі", — розповіла Антоніна.
"Це те, що повинна знати моя дитина і пам’ятати цю страшну історію. Бо якщо забути історію, то майбутнє буде таким, як зараз — з ракетами, вибухами, з недоспаними ночами", — сказала Маріанна.
Захід розпочали о 16 годині загальнонаціональною хвилиною мовчання.
"Я традиційно беру участь в таких заходах, бо ми маємо пам’ятати жертв Голодоморів. Маємо пам’ятати той потенціал, який у нас забрали. Якби ми в 90-их правильно винесли уроки з минулого, ми би змогли уникнути багато того, що відбувається зараз. Я, як історик за освітою, добре знаю, що Московія — це був наш одвічний ворог", — сказав учасник російсько-української війни, тернополянин Богдан Бутковський.
Після тематичної театралізованої постановки розпочалася панахида за жертвами Голодоморів.
Прийшла помолитися за загиблих під час Голодоморів і Орися Смачило. Син жінки зараз захищає Україну на фронті:
"Це важка сторінка історії нашого народу. Особливо в теперішній час, коли йде війна. Я мама військового. У мене аж п’ятеро дітей. І вони розуміють і знають, що минуле — дає силу для сьогоднішнього, сьогоднішнє — дає силу для майбутнього".
Нагадаємо, четверта субота листопада в Україні — День пам’яті жертв Голодоморів.
Під час мітингу-реквієму члени Спілки Української Молоді завершили акцію "Сопричастя".
"Дорослі можуть не їсти від п’ятниці 7 ранку до суботи 16 години. Це якраз буде 33 години в пам'ять про всіх людей, які загинули від голоду в 33-му і всіх інших роках. Сьогодні ми розділимо символічну хлібину з колоском, щоб це більше ніколи не повторилося", — розповіла голова тернопільського осередку СУМ Леся Голик.
У Музеї Голодомору презентували нове наукове видання "Глосарій Голодомору". Це перше видання такого типу, яке систематизує ключові терміни, пов'язані з Голодомором 1932–1933 років.
Ірина Моргун, Дана Савицька, Суспільне