\n\n\n\n\n\n\n\n

В Тернополі оселилися неагресивні безвухі слони. ФОТО

Персональну виставку абстрактного живопису Володимира Драчинського «Альт Артенатива» демонструють у галереї «Бункермуз». Основу експозиції складають роботи із серії «Ф», створені протягом 2013 року. Також представлені картини намальовані дещо раніше, які також мають напівабстрактний характер – це полотна із серій «Слоніада» та “Nude”.

- Повна назва серії «Ф» – «Фрагменти», але мені здається, що перша літера в цьому слові звучить загадково і багатозначно, - розповідає автор виставки. - Кожна картина із цієї серії складається з окремих шматків чи фрагментів, які нагадують розмиті світлини чи інші зображення, і які незрозумілим чином об'єднані в єдине ціле. Таким способом я хотів передати те, що спонтанні події, які відбуваються в житті кожної людини чи в суспільстві, насправді мають закономірний характер. Кожна людина чи навіть країна повинна пройти свій шлях, який складається з чорно-білих і кольорових фрагментів. До «Слоніади» входять картини на яких зображені істоти, схожі на слонів. Працюючи над ними, я не ставив цілі зобразити реальних слонів. Вони не мають ні ікол, ні вух. Не хотів малювати їм вух, щоби вони нічого не чули та ікол, щоби не були агресивними. На мою думку, це дуже розумні і благородні істоти, які наділені багатогранним характером. Є тут і декілька робіт із серії «Nude», створених у 2012 році. На них можна побачити обриси жіночого тіла, які складаються з окремих фрагментів. Окрім того, в експозиції представлені мої ранні абстрактні роботи іншого характеру.

Бажання малювати, як розповів Володимир Драчинський, з’явилося коли йому було двадцять років, під час навчання в харчовому інституті у Києві. Потяг до творчості виник під впливом спілкування зі столичною інтелігенцією та після відвідин художніх музеїв. Масляний живопис художник освоював самостійно. Пізніше, коли жив у Сімферополі, Володимир Драчинський познайомився з викладачем Кримського художнього училища імені Самокиша. Під його керівництвом вивчив академічний рисунок, пластичну анатомію, зображення живої натури тощо.

Абстракція, яка представлена на виставці – далеко не основний напрямок у творчості художника. Є у нього і графіка, і портрети, і натюрморти, і пейзажі.

- Я люблю зображати фантазійні образи, яких немає в реальному житті, - каже Володимир Драчинський.  – часто вони навіяні казками, літературними творами, легендами або історіями із життя. Сюжети таких картин народжуються самі собою, я ніколи перед початком роботи  не знаю, що конкретно буде зображено на картині. Персонажі з’являються поступово, а потім «приходить» і назва картини. Для мене цінність творчості у самій творчості, в можливості створити свій, неповторний образ. Тому я й займаюся образотворчим мистецтвом, адже тут є необмежені можливості реалізувати себе.

Одне із останніх захоплень Володимира Драчинського – це пейзажі. Пишучи етюди на пленерах, він не намагається фотографічно передати те, що бачить, чи прикрасити краєвид. Автор передає свій погляд на природу та її стан на певний конкретний момент. Свою творчість  художник розпочинав саме із пейзажів, і, зараз знову повернувся до цього жанру, щоб краще зрозуміти природу.

Виставка абстрактних робіт Володимира Драчинського буде діяти у галереї до 21 серпня. Мистецька галерея у «Бункрмузі» працює щодня із 14.00 до 22.00

Ольга Трач

Фото Kurt Lee