\n\n\n\n\n\n\n\n

Відомий священник з Тернопільщини створив у сільському клубі музей-трапезну. ВІДЕО

На Тернопільщині в селі Шушківці Кременецького району місцевий священник Олексій Філюк створив музей-трапезну. Серед експонатів — документи, світлини та вишитий портрет Тараса Шевченка, якому понад 100 років.

Олексій Філюк — настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці Православної церкви України. Ідея створити музей-трапезну в сільському клубі з’явилася у нього п'ять років тому. Допомагали облаштувати музей місцеві парафіянки, адже жителі села приходять сюди на поминальні обіди чи на свята, ідеться в сюжеті Суспільного.

"Більшість експонатів цього музею - мої, моєї баби, прабаби. Але частина речей належить сільським жителям. З документів та світлин можна дізнатися, які громади жили у Шушківцях та ким були ці люди", - розповів отець Олексій.

На виставці є документи часів, коли села його парафії — Шушківці і Білозірка — були під владою Австро-Угорщини, Російської імперії, Польщі. Вони показують, що, крім українців, жили тут євреї, росіяни, поляки. Колись населення Шушківців було майже 900 людей, а сьогодні і сотні немає, розповів священник.

Отець Олексій розказав: понад 10 років цікавиться історією сіл, у яких він є парохом. У його приватній колекції – більше тисячі світлин минулого століття:

"Наприклад, є фотографія одна із найдавніших, це 1889 рік. На ній зображений один зі студентів Кременецького ліцею. Ще є фото графині Єлизавети Турау. Вони з чоловіком жили в Білозірці. І багато таких фото є. Ми зробимо з них експонати до сільського музею".

Більшість світлин дістались Олексію Філюку в спадок від прабабусі. Священник оцифровує фото, щоб зберегти для майбутніх поколінь.

Крім світлин та документів, на стінах у музеї — вироби місцевих майстринь: килими, рушники та картини.

"Зберегли ми цінності, вишивки, церковні речі. Одним із найстаріших експонатів такої сільської майстерності є портрет Тараса Шевченка. Його вишила баба Теця. Дуже гарні домоткані рушники тут в мене. Прабабця вишивала, з такою мережкою, з таким красивим орнаментом", — розказав отець Олексій.

Ірина Небесна, Лілія Лобур, Суспільне