Віталій Цимбалюк презентував "Тернопіль Європейський"
«Тернопіль Європейський» – громадську організацію з такою назвою презентували у Тернополі. Створити європейський рівень комфортності життя у Тернополі активісти новоствореного об’єднання прагнуть вже сьогодні, не чекаючи повноцінного вступу України до ЄС. Голова Правління ГО «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк пояснює: комфортність життя для звичайного тернополянина – це зрозумілі і прозорі стосунки між владою і громадою, вплив громади на діяльність і контроль над органами місцевого самоврядування, це якісні дороги, чистий громадський транспорт та багато інших факторів, які дозволяють європейцям жити комфортно, але відсутні в житті тернополян.
– Наша громадська організація буде брати напрямок на країни Європи. Тому ми вирішили додати до нашого логотипу зірки Євросоюзу. І для кожного жителя Тернополя стає одразу зрозумілим, що наш напрямок – це зробити наше місто повноцінно європейським, – зазначив Віталій Цимбалюк.
Активісти наголошують, головна мета – сповідувати європейські цінності не формально, а по суті. Пропонувати конкретні шляхи втілення тих чи інших задумів.
– Тернопіль, якщо згадаємо нашу історію, був Європою з першого
До роботи в організації запрошують активних тернополян, котрі мають цікаві ідеї і готові втілювати їх у життя. А також людей, які бажають поділитись своїм досвідом з іншими.
– Ми хочемо створити у громадській організації так звану Раду старійшин. До неї будемо залучати людей, які вже зараз на пенсії, але котрі все життя пропрацювали в нашому місті, зробили для нього дуже-дуже багато, котрі знають зсередини всі наші проблеми. Вони можуть допомагати тим, що передаватимуть молоді свій досвід і свої знання, – впевнений активіст ГО «Тернопіль Європейський» Микола Городецький.
Тернопіль – одне із перших міст України, яке свого часу провело моніторинг житлово-комунальної галузі, послуг водо- і теплопостачання. Сьогодні усі ці
– Коли я вмикаю радіо і слухаю, що у нас виділяється в межах мільйона гривень і ми будемо в дендропарку стелити двісті метрів доріжки з плитки, а потім ставити торгову точку для продажу чогось, то повірте, мене аж «перевертає». Що таке дендропарк? Це природній заповідник. То до чого там доріжка з плитки? Чому 200 метрів, а не 500? І що, немає там більше де купити води? Тобто, є такі речі, на які, я вважаю, треба було б отримувати дозвіл громади. Наприклад, сьогодні в місті забудовані всі зупинки. Ніхто ніколи не був проти того, щоб їх забудовувати. Але завжди ставилась одна єдина вимога – зробіть з цієї зупинки об’єкт, який би популяризував Тернопіль і був його «родзинкою». А так побудували сараї шість на дев’ять, «ксюші», «нюші» і маємо те, що маємо. Певно сьогодні прийшов час говорити, що є ряд «спеціалістів», які навмисно псують наше місто. Я, принаймні, бачу свою участь у проекті «Тернопіль Європейське» в тому, щоби максимально роз’яснити мешканцям і їхні права, і обов’язки влади, допомогти зробити Тернопіль таким, яким ми хочемо його побачити, – пояснив Микола Марценюк.
Команда громадської організації «Тернопіль Європейський» вже найближчим часом здійснить ряд поїздок у європейські міста, подібні до нашого. Там, пояснює голова Правління Віталій Цимбалюк, відбудуться зустрічі із місцевою владою. Крім того, європейських фахівців запросять і безпосередньо у Тернопіль. Тут, на місці, іноземні спеціалісти не тільки поділяться своїм досвідом, а й вивчать нагальні проблеми нашого міста та запропонують оптимальне їх вирішення. Свої перші напрацювання ГО «Тернопіль Європейський» обіцяє репрезентувати громадськості вже найближчим часом.