Володимир Болєщук: “Український народ має провести люстрацію антиукраїнської влади”
До комітету захисту української мови закликають приєднуватись усіх людей доброї волі на Тернопільщині. Громадські активісти об’єднуються для того, щоб не допустити прийняття скандального мовного законопроекту Колісниченка-Ківалова в другому читанні. Про це на прес-конференції, яка відбулась минулого тижня, заявили депутати обласної ради: Володимир Болєщук, Степан Барна та Віталій Шафранський. Вони розповіли журналістам про події під стінами Верховної ради та озвучили намір винести мовне питання ще раз на сесію облради.
- Під стінами Верховної Ради Тернопільщина була представлена чисельно, - розповідає керівник фракції УНП в Тернопільській обласній раді, активіст „Зарваницької ініціативи” Володимир Болєщук. - Виступи громадських активістів відбувались з даху автомобіля Олеся Донія. Приїхавши в Київ, ми побачили наскільки влада цинічна. На жаль і парламентська опозиція була погано підготовлена до різних варіантів розвитку подій. Влада обгородилася від людей металевими щитами. Мітингувальників з гаслами на захист мови не пускали на площу перед будівлею Верховної Ради. А в той же час прихильники „Партії регіонів” та проросійських організацій там перебували вільно, ще й під охороною спецпідрозділів міліції.
Втім, як зазначає Володимир Болєщук, на мітингу зібрались свідомі українці. Прийшли кияни, багато людей приїхало власним транспортом з різних областей, були і делегації партій національно-демократичного спрямування.
- Так, тут були громадські діячі, люди культури, небайдужі. Зокрема — брати Капранови, Василь Шкляр, Вахтанг Кіпіані, Наталя Сумська, Левко Лукяненко та багато інших. Цікаво, що на захист української мови вийшло багато російськомовних киян, яких обурило те, як влада зухвало маніпулює темами, які розділяють суспільство.
- Під час мітингу був застосований сльозогінний газ. Зокрема від прямого струменю газу в обличчя постраждав наш побратим Степан Барна. Йому як і десяткам мітингувальників довелось звертатись до лікарів. Очевидно, що у влади існував план провокацій і частиною цього плану виявились правоохоронці, - говорить Володимир Болєщук.
Політик вважає, що, через останні події, Верховну раду, яка діє проти свого народу, треба негайно розпустити. У новому складі Пармаменту мають бути обрані нові політики замість тих, які дискредитували себе “харківськими угодами”, “мовним законопроектом” та іншими зрадами.
- Питання люстрації піднімалось давно. Її треба було провести ще на початку 90-х, щоб відсторонити „комуністів” і „кагебістів” від влади. Ми б не мали тих проблем, які маємо зараз — на 21-му році незалежності ставиться під сумнів український зміст української держави. Але ми можемо провести фактичну люстацію осінніми виборами — не давши жодного голосу цим зрадникам.
На захист мови по всій країні — поселах і містах — організовуться громадські комітети. Це позапартійний народний здвиг, до якого приєднуються прихильники різних політичних партій. Головна ідея комітетів — громадський спротив діям влади, спрямованим на приниження української мови та введенню “двуязичія”.
- Тут немає “вождів”, а є лише люди доброї волі, - каже депутат Степан Барна, - Ми вже не раз надіялись на лідерів і до чого це призвело? Самим треба проявляти активну позицію!
Депутат Віталій Шафранський зазначив, що багато співвітчизників до кінця не усвідомлюють небезпеки, яку несе в собі мовний законопроект. Знищення мови поставить під питання цілісність країни і матиме жахливі економічні наслідки.
- Сьогодні ми не маємо морального права піддатись прокремлівським політикам і дозволити проголосувати законопроект “регіоналів”. Бо це буде сором перед усім світом і перед поколіннями наших дідів-прадідів на 21-му році незалежності втратити мову, - каже Володимир Болєщук. Всі патріоти сьогодні мають згадати радянську окупацію, - те як вивозили людей на Сибір, як знищували нашу Церкву, як розстрілювали інтелігенцію, як боролась УПА... В пам'ять мільйонів жертв радянського режиму ми маємо відстояти право називатись українцями і будувати українську Україну.
Нагадаємо, що питання захисту української мови виносилось на сесію Тернопільської обласної ради ще в березні. Проте в облраді забракло голосів для розгляду проекту рішення. Зараз ситуація має змінитись, вважають четверо депутатів, які знову ініціюють винесення даного питання на сесію. Наразі свої підписи поставили Володимир Болєщук, Степан Барна, Віталій Шафранській та Володимир Чубатий.
Планується, що мовне питання буде розглянуте на засідання сесії обласної ради 14 червня. А наразі, депутати закликають приєднуватись до комітету захисту української мови та активно заявляти про свою позицію.