\n\n\n\n\n\n\n\n

Викладачі тернопільського університету облаштували у комунальному приміщенні... московську церкву

У Благодатному, що належить до Нововолинської громади Волинської області, в одному з приміщень комунальної власності облаштували, так би мовити, церкву УПЦ МП. Служить там священник, якого зі скандалом вигнали з парафії у селі Біличі Литовезької громади. А у своїх соцмережах релігійна громада розміщує дописи, які розпалюють ворожнечу між людьми.

Приміщення комунальної власності, в якій наразі зробили московський храм, орендує Віктор Мельник. Однак править там Павло Мельник. Вони – брати і обидва священники УПЦ МП. А ще обидва є викладачами Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету, в якому також веде пари і кандидат наук, ексмер Нововолинська Віктор Сапожніков. Про це розповідає видання БУГ.

Павло Мельник був священиком Свято-Михайлівського храму УПЦ МП в селі Біличі Іваничівського району. Однак 27-го лютого 2019 року прихожани цієї церкви майже одноголосно вирішили перейти до ПЦУ. Мельник не погодився з цим рішенням. Це призвело до того, що 26-го вересня 2020 року на території храму стався конфлікт між прихожанами ПЦУ та УПЦ. Одні хотіли потрапити до храму, інші їх не пускали. На місці події були присутні працівники поліції. Вони опечатали храм до рішення суду. Врешті 13-го листопада 2020 року будівлю Свято-Михайлівського храму таки передали в користування релігійній громаді Православної церкви України. Відповідне розпорядження видали у Волинській ОДА. Однак Павло Мельник, звільняючи у квітні 2022 року парафіяльний будинок, забрав з собою туалет, котел, світильники та навіть здер ламінат. Тепер же цей скандальний священик “пригрівся” в Благодатному. До слова, як такої повноцінної парафії на місці в комунальному приміщенні немає. Однак служби там відбуваються регулярно і ходять туди прихожани.

Обидва священники мають активні сторінки у фейсбуці. На них вони розміщують фото і відеоматеріали зі своїх служб в новому московському “храмі” в Благодатному. А Павло Мельник ще й поширює дописи скандального характеру, які розпалюють ворожнечу між людьми.

Що цікаво, сторінка, яку веде Павло Мельник, досі чомусь зветься “Свято-Михайлівський храм УПЦ с.Біличі, смт. Благодатне“. Тут є чимало дописів, у яких засуджується перехід на новий церковний календар – новоюліанський, відповідно до якого більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше. Чимало розміщених тут матеріалів повідомляють про так зване гоніння і переслідування парафіян московського патріархату і закликають припинити це, бо, мовляв, “відплата гряде”.

“Відплата гряде. Якщо ви припините гоніння і покаєтеся зараз, ви можете позбавити себе від прийдешнього правосуддя, але часу мало. Православні українці, вірні УПЦ, нічого не бійтеся! Господь із вами, ваш час скоро прийде!”, – йдеться в одному з матеріалів.

Також у своїх поширених дописах Мельник агітує скасувати закон про заборону релігійних організацій, які керуються з країни-агресора, та підкреслює, що напади на християнську релігію незаконні. Окрім цього, він стверджує, що наразі церква УПЦ зазнає несправедливих утисків і дискримінації. В підтвердження цього священник кілька разів приплітає Трампа і його команду. Мовляв, співголова Національної федерації молодих республіканців Кетрін Вайтфорд попередила гонителів Української Православної Церкви про прийдешню відплату.

Є на сторінці Мельника і дописи про Віталія Портнікова, Володимира Зеленського та навіть відеотрансляція богослужіння в одному з російських храмів, у якому фігурує дівчина в народному російському костюмі й кокошнику на голові.

“куколь у вірянок даного приходу є традиційним одягом певного народу і не є перешкодою разом в мирі славити народження Господа”, – зазначив Мельник.

Також цей священник спекулює тим, що для вірян ПЦУ патріарх Варфоломій вже нібито став московським.

Зауважимо, що договір оренди приміщення, де облаштувалася так звана церква, закінчується 2026 року. Чи продовжать його, знаючи про те, що відбувається у приміщенні?

До слова, син Віктора Мельника Аполлінарій очолює релігійну громаду не десь, а в російському місті Кронштадт. Там він служить в місцевій Хрестовоздвиженській церкві.