Випускникам Тернопільщини, які отримають на ЗНО найвищі бали, дадуть по 20000 гривень премії


Тернопільська обласна рада на вчорашній сесії 46 голосами підтримала електронну петицію «Про преміювання кращих випускників шкіл Тернопільщини».


Голова ГО «Інститут модернізації суспільства», начальник відділу у справах молоді ТНПУ ім.В.Гнатюка, доцент Брославський В.Л., який, власне, є автором петиції «Про преміювання кращих випускників шкіл Тернопільщини», зазначив, що ініціювати проект підтримки обдарованої молоді підштовхнула тенденція до погіршення результативності ЗНО серед випускників шкіл, адже, якщо у 2014 р. в Україні 5 абітурієнтів здобули по 200 балів із трьох предметів, а 50 – з двох, то вже у 2017 р. лише 7 осіб склали ЗНО із двох предметів на 200 балів. «Практика преміювання мотивуватиме учнів до максимального результату та продемонструє підтримку освіти владою. Визнання вкладу вчителів в успіх своїх вихованців сприятиме ще якіснішій їхній роботі, і з часом, я впевнений, стихне ажіотаж навколо додаткових занять у репетиторів – просто не буде у цьому потреби», – наголосив В.Л.Брославський.
Активісти організували активну інформаційну кампанію через ЗМІ, соціальні мережі, безпосереднє спілкування волонтерів проекту з жителями області. Лише у Фейсбуку зі зверненням про підтримку проекту ознайомилося понад 18 тис. осіб.
Для того, аби петицію розглянули депутати обласної ради та ухвалили відповідне рішення, потрібно, щоб на сайті петицій жителі Тернопільської області за неї віддали 500 голосів.
«Для нас цих 536 голосів у підтримку петиції «Про преміювання кращих випускників шкіл Тернопільщини» є символічними, адже охочих підтримати ідею було значно більше. І все ж попри всі труднощі у голосуванні нам вдалося зібрати необхідну кількість голосів достроково», – зазначив автор петиції.
Якщо ця подія стане приємним сюрпризом для цьогорічних випускників та їхніх наставників, то для учнів, які завершуватимуть навчання наступного року, це буде доброю мотивацією до кращих результатів, приємним визнанням їх здобутків та демонстрацією того, що знання високо цінуються у суспільстві.
Надія Раківська