\n\n\n\n\n\n\n\n

Як посадовець втікав від сміттєвої люстрації

Вже довший час мешканці села Довжанка, що біля Тернополя, борються з кланом Нацюків – сином Михайлом, який є начальником управління юстиції у Тернопільському районі,  та батьком Володимиром, якиє є директором підприємства ПАП “Перемога”. Мешканці села вважають, що це сімейство незаконно приватизували у селі будинок сільради, акушерський пункт, будинок для молодих спеціалістів та водонапірні башти. Також незгідних з їхніми діями Нацюки просто б’ють, запевняють селяни.

До кого вже тільки зверталась громада села – починаючи від начальника обласної юстиції, міліціонерів та суду, закінчуючи Міністерством юстиції. Мають вони і позитивне рішення від Львівського апеляційного господарсько суду. Але протистояння триває досі  і тільки набирає обертів.

Сьогодні, 14 січня, близько десятка мешканців села та з десяток активістів Тернополя навідались на робоче місце Михайла Нацюка, яке знаходиться по вулиці Київській. Але його вони там не застали. Натомість активістів там вже чекали зо два десятка міліціонерів, до яких згодом приєдналися озброєні “калашами” представники Державної служби охорони.   До слова, на робочому місці не було також чимало високопосадовців. Всі дружню прогулювали робочий час, ймовірно, відчуваючи, що кожного з них є за що люструвати.

Активісти запевнили журналістів, що пан Михайло є досі членом Партії Регіонів  та показали написану ним заяву. Та розповіли про те, що чиновник вчинив чимало посадових та кримінальних правопорушень.

А мешканець села Довжанка Бойчук Олександр Євгенович каже, що через те, що його дідусь в пай віддав землю не батьку начальника юстиції Тернопільського району Михайла Нацюка – Володимиру, а іншому фермеру, високопосадовець особисто влаштував з ними розбірки.

- Ми звертались і у Київ, і в правоохоронні органи. Але це нікуди не привело. Закрили справу. Нещодавно вони побили депутата сільської ради. Справа в міліції. Не має жодного результату, – каже Олександр Бойчук. Активісти запевняють, що районна міліція спочатку навіть відмовлялась приняти заяву про злочин. За їх словами, тільки тиск громадських активістів змусив начальника міліції прийняти цю заяву та почати розгляд справи. - Дуже важко простим людям в Україні зараз. Потрібно це зупинити. Якщо правоохороні органи не можуть навести справу у владних кабінетах, то вони будуть робити це самі.  Сама влада для нас порядку не робить. Це очевидно. Надто багато раз ми звертались з заявами. Результату немає. Молоді люди почнуть брати все у свої руки. Можливо це не у рамках закону, але влада теж не діє в рамках закону аж ніяк, – каже Олександр Бойчук.

Джерело: Погляд

[youtube1]AJggOqojzcY[/youtube1]

[youtube1]DwqtSxtKSJ0[/youtube1]

[youtube1]64S1-4xjBek[/youtube1]

[youtube1]-f3FZf2WFDE[/youtube1]

[youtube1]9b8FJ4ICfro[/youtube1]