З чого пошити термобілизну: варіанти тканини
Термобілизна зараз вважається не примхою спортсменів, а реальною потребою всіх. Вона регулює температуру тіла, не дає людині пітніти й замерзати. Саме цими властивостями має володіти тканина для термобілизни, яку ви можете замовити на tkani-atlas.com.ua.
Особливості термобілизни
Щоб термобілизна була якісною та зручною, вона має відповідати декільком характеристикам. Серед них:
- висока міцність і зносостійкість;
- гарне проникнення повітря;
- гігієнічність;
- еластичність;
- здатність зберігати тепло.
Термобілизна має бути приємною на дотик і не викликати роздратування. Вона відчувається як друга шкіра людини. Термобілизну часто застосовують спортсмени, щоб не перегріватися. Нею користуються люди, які йдуть у похід, підіймаються на гору тощо.
Який матеріал вибрати: огляд
Термобілизну можуть виготовляти із синтетичних і натуральних тканин. Оптимальний варіант — суміш із волокон різного походження. Найпоширеніші матеріали:
- фліс — м’який, складається з поліестеру, теплий, має гарні гігроскопічні властивості, захищає від холоду, навіть коли намокає;
- скуба — має пористу структуру, захищає від холоду й не пропускає воду;
- термобіфлекс — складається з лайкри та поліаміду, гарно тягнеться й лягає, наче друга шкіра;
- полар — складається з декількох шарів, де всередині трикотаж, а по боках використовують поліестер;
- термополотно — структура складається наче з комірок (внутрішній шар займає бавовна, зовнішній — синтетичний матеріал, як-от поліефір, поліамід тощо).
Деякі з цих матеріалів можна використовувати і за низьких, і за високих температур — наприклад, полар. Спільне для будь-якого варіанту — правила догляду. Термобілизну можна прати тільки на делікатному режимі, заборонено використовувати агресивні засоби. Термобілизна — важлива складова гардеробу сучасної людини. Проте вона має відповідати всім переліченим властивостям: гріти, відводити вологу, регулювати температуру, не дратувати шкіру. Тоді одяг буде на всі сто виконувати свої задачі.