Перша сесія Тернопільської міської ради 7-го скликання, яка відбудеться 11 листопада, обіцяє бути цікавою. Крім розподілу посад секретаря ради, членів виконкому та голів комісій планується затвердження нового регламенту ради.
У такий спосіб найбільш гарячі голови хочуть обмежити повноваження міського голови. На загал це буде подаватися як повернення депутатського самоврядування. Цікаво, що серед "заколотників" є не тільки невдахи виборів з табору партій Пастуха, Ландяка та інших, але й частина депутатів зі "Свободи". Першу скрипку серед бунтарів проти всевладдя Надала грають колишній секретар міськради Ігор Турський, голова міськорганізації Роман Навроцький та Іван Сорокаліт, який показав найкращий результат на своєму окрузі. Бунтарів нібито образило, що Надал хоче віддати посаду секретаря міськради не їм, а місцевим порошенківцям. Ще один важливий момент - досвідчені депутати хочуть використати ситуацію, щоб нав'язати Надалу свої правила гри при проходженні питань в сесійній залі. Не є секретом, що в попередньому скликанні, коли діяла однопартійна більшість, вирішення і "штовхання" всіх питань замикалося на міському голові. Рядові тягнибоківці здебільшого були слухняними кнопкодавами, отримуючи за це непогані бонуси. Очевидно, що Навроцького з Турським не влаштовує така роль. Тому вони почали шукати контакти з опонентами Надала, щоб накинути свої правила співіснування.
Насправді така ситуація не є чимось новим для Тернополя. Двовладдя було у місті за каденції Заставного. Розповідають, що тоді, щоб вирішити питання бізнесу спочатку треба було шукати порозуміння з головами фракцій, а потім з виконавчими структурами, які були в підпорядкуванні мера. За Надала двоярусність влади у місті була ліквідована. Кожен, хто хотів вирішити питання, мав справу безпосередньо з людьми Надала.
Злі язики розповідають, що через це вести бізнес у Тернополі стало простіше.
Натомість зараз під благими намірами боротьби за депутатські права Тернополю хочуть нав'язати схему Заставного. Це не дивно, адже в міськраді знову з'явилося вагоме представництво фракцій екс-мера Заставного та екс-нардепа Деревляного, які були архітекторами тої схеми. Наразі обоє мовчать, вичікуючи, коли молодші і менш досвідчені партії подарують їм право розпоряджатися "золотою акцією".
Дуже сумнівно, що від "депутатської вольниці" виграє Тернопіль. Усі пам'ятають часи Заставного, коли через "захцянки" депутатів, місто не мало коштів навіть на ремонт доріг. За Надала, незважаючи на постійні скандали, Тернопіль почав ремонтуватися.