«Відстоїмо сільські території – відродимо село», – наголошує голова Козівської районної ради, кандидат в депутати до Верховної Ради України Петро Репела (висуванець Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»).
Петро Йосипович походить з селянської родини та сам з сім’єю проживає в селі Вікторівка Козівського району.
«Я в селі народився, виріс, вчителював та досі тут живу і працюю. Для мене це не просто мала Батьківщина, село для мене – водночас моя гордість та мій біль», – каже Петро Репела.
За його словами, адміністративно-територіальна реформа, запропонована теперішньою владою, може призвести до повного занепаду сіл в Україні.
«Село – колиска української нації, саме в селі найбільше збереглися традиції, мова, культура українства. Останніми роками аграрний сектор України з року в рік демонструє позитивну динаміку, якщо взяти 2013 рік, то експортний потенціал промисловості зменшився на 16 млрд. доларів, в той час як аграрний сектор збільшив експорт на 11 млрд. В недалекому майбутньому Україна може стати житницею не лише Європи, а й усього світу. Зараз існує твердження, що розвиток сільського господарства зумовлений в першу чергу розвитком виробництва у великих с/г господарствах, так званих агрохолдингах, проте країну годують в першу чергу особисті селянські господарства, дрібні фермери. 90% овочів, половина м’яса і яєць – все це особисті селянські господарства», – наголошує Петро Йосипович.
Як досвідчений політик та господарник, Петро Репела з пересторогою розповідає, що готує влада для села, проводячи адміністративно територіальну реформу.
«На даний час в Україні існує більше 10 тисяч сільських рад, позиція Уряду та Адміністрації Президента: скоротити їх до чотирьохсот, на Тернопільщині з 615-ти залишити лише 39. Адміністративну реформу потрібно проводити, але проводити виключно на добровільних засадах протягом двох років. Адже ніхто не задумується, що буде з тими людьми, які залишаться без роботи в органах місцевого самоврядування (сільські вчителі, вихователі, фельдшери, бібліотекарі, працівники сільрад), що буде з людьми похилого віку, яким за елементарною довідкою прийдеться добиратися на відстані в десятки, до сотні кілометрів. Сільська рада – основа життєздатності села, після ліквідації сільських рад автоматично постане питання про закриття сільських шкіл, закладів культури, медичних установ, що призведе до повного знищення українського села. Всі ми пам’ятаємо радянський досвід укрупнення колгоспів: завжди розвивалося лише те село, де була центральна садиба колгоспу, всі навколишні бригадні села були залишені напризволяще. Саме тоді почався занепад наших сіл. Згідно з запропонованою реформою, староста буде призначатися головою громади з правом дорадчого голосу. На моє переконання, староста повинен обиратися громадою і бути відповідальним перед нею», – проаналізував Петро Репала.
Він розповів, що його особиста позиція та позиція партійної команди ВО «Батьківщина» полягає в проведенні децентралізації для розвитку інфраструктури на селі, лише після цього можна говорити про проведення адміністративно-територіальної реформи.
«Ще будучи Главою Уряду, Юлія Тимошенко розпочала новий шлях розвитку села. В рамках урядової програми «Здорова нація», районні лікарні отримали новітнє сучасне обладнання, а 45 сільрад на Тернопільщині – автомобілі для сільської медицини. За ініціативи нашої партійної команди та Юлії Тимошенко було розпочато підготовку до процесу децентралізації, але вибори 2010 року та режим Януковича поставили «жирну» крапку в цій ініціативі. Сьогодні ми продовжуємо наполягати, що в Україні потрібно провести фінансову децентралізацію, залишати більшість податків в селі, щоб усі земельні, реєстраційні, нотаріальні питання вирішувала сільська рада. Більшість податків та зборів повинно залишатися для розвитку місцевих громад, це дасть можливість утримувати соціальну сферу на селі та стимулювати розвиток виробництва на території сільських рад через відкриття сільськогосподарських кооперативів. А це в свою чергу дасть можливість створити нові робочі місця та відродити українське село», – підкреслив Петро Репела.