Фінансову допомогу на відкриття кав'ярні надали представники української діаспори у США, яким сподобався цей задум.

Незвичайну кав'ярню “Культура”, прибуток якої йде на благодійність, відкрили у Тернополі американські волонтери. Заклад лише оплачує закупівлю продукції та зарплати персоналу. Всі решта кошти йдуть на добрі справи. Зокрема, на допомогу сиротам, розвиток молодіжних організацій. Відтак кожна чашка кави – це донат, пише Терен.

Власники кав’ярні – подружжя Денис і Анна Мельничуки, які на початку повномасштабної війни поселилися у Тернополі. Денис народився у США, але його батьки з України. Вперше побував тут у 2019 році, тоді і познайомився з Анною. Згодом переїхав жити в Україну, одружився та вивчив українську мову.

"Я колись приїжджав сюди і допомагав проводити табори для підлітків. Ми проводили роботу з дітьми. І з того часу я завжди хотів частіше приїжджати. У мене завжди була велика мрія і не просто мрія, а надія про цю країну, що це буде країна, яка матиме великий вплив на інших", – каже співвласник благодійної кав’ярні Денис Мельничук.

“Хочемо нести культуру добрих справ”

У Тернопіль, який тепер називають своїм домом, Анна і Денис переїхали за три дні до початку повномасштабного вторгнення. Вони довгий час займаються волонтерською діяльністю і бачать в цьому своє покликання.

"Багато людей люблять кав'ярні, люблять каву і нам це подобається. І ми вирішили: давайте зробимо бізнес, який буде йти саме в ці сфери, де ми вкладаємо наш час і це буде йти на допомогу", – зазначає Денис.

Подружжя хотіло, щоб їхня справа мала саме соціальний аспект.

"Ми хочемо нести цю культуру добрих справ та перемог, і у нас тут кожна чашка кави має велике призначення", – додає Анна.

Кав'ярня має соціальні і культурні напрямки. Оскільки власники і директорка довгий час займалися благодійністю, тому заклад транслює їхні принципи та погляди на світ.

"Ми хочемо давати весь прибуток на благодійну діяльність. І одним із напрямків є допомога дітям сиротам. Ми наразі розвиваємо проєкт “Наставництво” в Тернополі та Тернопільській області. Він направлений на те, що одна доросла людина може стати наставником для сироти. Також одним із наших напрямків є розвиток молоді, тому ми хочемо проводити в цьому приміщенні клуби", – розповідає Анна Мельничук.

“Не тільки смачна кава, а й культурний простір”

Допомогли фінансово відкрити цю кав'ярню партнери зі США, яким дуже сподобався задум.

"Це є діаспора українців, які 20,30,40 років тому переїхали в Америку. І вони знають про нас. І ми почали говорити про це, і люди дуже “за”. І це не тільки українці, є і американці, які хочуть побачити зміни в Україні. І без підтримки партнерів, ми б не змогли", – говорить Денис Мельничук.

У кав'ярні “Культура” діє акція “Вільний простір”. Тут усі охочі можуть безкоштовно розмістити свої картини, чи інші творчі роботи, аби таким чином показати їх іншим.

"Я думаю, що унікальність нашого простору полягає у тому, що тут не тільки смачна кава, а ще і такий культурний простір. Тут ми хочемо об'єднати молодь, ми хочемо давати можливість для розвитку. Ми мріємо про краще майбутнє для України. І ми віримо, що так і буде", – кажуть власники кав’ярні.

До речі, допомагає розвивати кав'ярню операційна директорка Любов Берник. Вона з чотирьох років жила у США і переїхала в Україну на початку повномасштабної війни. Багато волонтерила в Маріуполі, Харкові та інших містах. А зараз поселилася у Тернополі. Любов дуже любить каву і саме вона навчила баристів її готувати та шукати оригінальні смаки.

"Ми дуже багато пробували просто різні обсмажки, різні кави. Це був такий командний вибір", – зауважує Любов Берник.

Кав'ярню «Культура» відкрили майже тиждень тому і вона вже має своїх постійних відвідувачів, а власники сподіваються, що заклад стане для усіх добрим другом.