Керівники тернопільських установ та підприємств не виконують закон про військовий транспортний обов’язок. Більшість із них відмовляються надавати наявний транспорт на потреби армії.

Про це розповів військовий комісар Тернопільського об’єднаного військового комісаріату Володимир Горюк.

- Під час першого етапу часткової мобілізації ми уточнювали відомості про наявні транспортні засоби у 235 підприємствах, - говорить підполковник. – Відповідь нам надали 97 підприємств. Тоді ми вручили 85 зведених нарядів, і мали надати 26 одиниць техніки, а надали тільки 16. Керівники підприємств говорять, що транспорту немає у наявності - він у відрядженні в іншому місті. Хоча були випадки, що машина до обіду їздила по Тернополю, а коли ми приходили, то говорили, що машина у Закарпатті.

Під час другого етапу мобілізації, завдяки зверненню до міського голови, ми надали 21 машину на потреби військових. Але техніка, яка перебуває на території міста має більше 20-ти років, і за технічними умовами вона у військові частини прийнята не була. Вони хочуть нові машини. Потрібні бортові автомобілі: КАМАЗ, ЗІЛ, ГАЗ-66.

На третьому етапі мобілізації у військом маті опрацювали 122 підприємства. Необхідно надати 34 автомобілі. 12 уже є у розпорядженні комісаріату, потрібно ще 22. Деякі підприємства пояснюють чому не надають транспорт. Так, ВАТ «Тернопільбуд» у листі-відповіді зазначили, що на них не поширюється військово-транспортний обов’язок, який передбачений постановою Кабміну, оскільки у державі не оголошена загальна мобілізація, і не введений військовий стан. Воєнком звертався до прокуратури щодо не виконання військового обов’язку підприємствами. Але, за словами Володимир Горюка, кримінальні справи не можуть порушити через відсутність складу злочину.

Ольга Трач Фото автора