З 28 вересня у Тернополі проводять механічну очистку, промивання та дезінфекцію резервуарів чистої води на водопровідних насосних станціях. Триватимуть роботи до 11 жовтня.

.

Йдеться, зокрема, про роботи на "Верхньоівачівському" і "Тернопільському" водозаборах, а також на водопровідній насосній станції №4, що на вул. 15 Квітня. Що таке - промивання резервуарів чистої води, "20 хвилин" розповів начальник водопровідних насосних станцій КП "Тернопільводоканал" Леонід Ментух.

- Для чого проводять такі роботи?

- Відстій води призводить до того, що у резервуарі з'являється твердий осад - окис заліза. Щоб споживачам вода потрапляла чистою, ми перекриваємо у механічний спосіб воду і промиваємо резервувари чистої води. Наступний крок - промивання водопровідних мереж. Такі роботи проводять двічі на рік.

- Скільки є таких резервуарів?

- На Івачівському водосховищі є три резервуари із загальним об'ємом 8 тис. кубічних метрів. У Тернополі - шість резервуарів загальним об'ємом 30 тис. кубічних метрів води.

- Чи правда, що в окремі години у кранах споживачів може з'являтися брудна вода? Як часто це трапляється? Як діяти у таких випадках?

- Ми й даємо оголошення, що, власне, десь є така вірогідність. Однак робимо все для того, щоб все-таки споживачам вода потрапила чиста. Випорожнювання резервуарів йде до певної мітки. Ми намагаємося, у збиток собі, виливати навіть чисту воду для того, щоб перестрахуватися і не допустити потрапляння води погіршеної якості. Якщо така вода все ж потрапила до споживачів, то її варто прокип'ятити або ж відстояти.

- Є скарги від читачів, що після промивання забиваються котли. Що робити у таких випадках?

- Це може трапитися під час промивання не резервуарів, а мереж. А про промивання мереж ми інтенсивно повідомляємо та нагадуємо. У такому випадку споживачі самі повинні стежити за ситуацією. Адже будь-який котел має фільтр. І після промивання мереж потрібно прочисти той фільтр.