Серед кандидатів, які балотуються в Тернополі, багато виборців пов'язували свої надії з молодим активістом євромайдану, комендантом самооборони Майдану Іваном Коваликом.
Цей юний чоловік, висунутий "Народним фронтом", був втіленням того, що політика може бути чистою та щирою, без задніх думок. Однак перебіг виборчої кампанії спростував багато уявлень про щирого майданівця. Можливо, сам Ковалик до кінця не усвідомив, що здобуту роками репутацію можна розтринькати, в тому числі не зовсім чистими методами ведення виборчої кампанії. Можливо, молодий політик до кінця не усвідомлює, що його життєві принципи, завдяки яким він здобув повагу людей, важливіші за брудні засоби досягнення перемоги, які взяв на озброєння штаб, складений з досвідчених і цинічних політиків.
Активіст-майданівець мав добитися від конкурентів участі у чесних та неупереджених дебатах, мав на власному прикладі показати прозорість джерел фінансування виборчої кампанії, мав, зрештою, не закрити очі на прикрий інцидент навіть за участю однопартійця.
Натомість маємо викрите нардепом Кайдою таємне розміщення банерів і роликів з контрагітацією проти конкурента, маємо використання маніпулятивної "соціології" та багато інших передвиборчих "штучок" з того дореволюційного часу.
Тому за те, що перспективний кандидат у народні обранці від Тернополя так і залишиться кандидатом, Іван Ковалик має дякувати тим старим політикам, які кинули його у вир нечесної боротьби.